Még három hónapja sincs, hogy Thomas Tuchelt nevezték ki a Chelsea vezetőedzőjének, de máris olyan sikert ért el, amire hét éve nem volt példa a londoni klubnál: 2014 óta először jutott be a BL legjobb négy csapata közé az együttes. A Chelsea tehetsége, Mason Mount ki is emelte a Porto elleni továbbjutás után Tuchel szerepét, s a dicséretet nyugodtan magára veheti kicsit Lőw Zsolt is, aki a német jobbkeze az edzői stábban.
– Tuchel kinevezése nagy hatással volt a játékunkra – árulta el a 22 éves angol középpályás. – Nem könnyű az idény közepén odamenni egy klubhoz, de ő az első perctől tisztán elmagyarázta, mit akar tőlünk viszontlátni. Keményen dolgozunk az edzéseken, hogy helyt tudjunk állni a legmagasabb szinten is, és szeretnénk így folytatni. Mindegy, hogy a Liverpool vagy a Real Madrid lesz az ellenfelünk az elődöntőben, készen állunk a feladatra.
Ma este dől el, hogy a Real Madrid hazai pályán aratott 3-1-es győzelmére tud-e válaszolni otthon a Liverpool, és melyik csapat nézhet szembe a Chelsea-vel. Tuchel még nem ezzel van elfoglalva.
– Őszintén? Nagyon-nagyon nehéz küzdelem volt – reagált a német edző a Porto elleni tegnap esti meccsre. – Valószínűleg nem ez volt a legélvezetesebb találkozó a nézőknek, de a maga nemében lüktető volt. Tudtuk, mit kell tennünk, és megszereztük a továbbjutást. Most egy góllal kikaptunk, de összességében megérdemeltük, hogy ott legyünk az elődöntőben.
A Porto hajrában szerzett gólja és ezzel a második meccs megnyerése csak szépségtapasz volt a portugál klubnak, de a látványos találat szerzője, Mehdi Taremi szerint nagy lehetőség volt nekik a BL-szereplés. – Sajnos a gólom kevés volt a sikerhez, ilyen a futball – jegyezte meg az iráni játékos. – Nagy lehetőség volt ilyen szinten játszani, bizonyítani a Bajnokok Ligájában.