Lesgólra álomgóllal felelt a Barcelona, eldőlt a bajnokság

Nyílt, végig élvezetes játékot hozott az el Clásico, a Barcelona és a Real Madrid is végig győzelemre játszott. Némi szerencsével ebből a Barca jött ki jobban, 1-1-nél Asencio gólját les miatt nem adták meg, aztán, már a hosszabbításban, Kessié találatával a Barcelona nyert 2-1-re. A katalánok előnye a spanyol labdarúgó-bajnokságban, a La Ligában ezzel tizenkét pontra hízott, ha matematikailag még nem is, de tizenkét fordulóval a vége előtt lényegében eldőlt a bajnoki cím sorsa.

2023. 03. 19. 23:02

Carlo Ancelotti ugyanazt a tizenegyet küldte pályára, mint hét közben a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján. Ennyit a rotáció, a pihentetés fontosságáról. A Barcából sérülés miatt továbbra is hiányzik és Dembélé.

A Barcelona kezdte jobban a meccset, mégis a Real Madrid szerzett vezetést. A 9. percben Vinícius vitte le a labdát szokás szerint az alapvonalra, a beadásába Araujo fölöslegesen beleért, ráadásul szerencsétlenül is, róla vágódott védhetetlenül a labda Ter Stegen kapujába – 0-1.

A félidő hajrájára ismét mezőnyfölénybe került a Barca, egy kapu előtti tűzijáték végén Sergi Roberto tekert Courtois kapujának bal oldalába – 1-1. Az első félidőben többet lőtt kapura a Barca (9-2), de örülnie kellett, hogy egyáltalán döntetlenre kihozta az első negyvenöt percet.

A második félidő is nyílt volt, a mérkőzés kulcsmozzanata a 81. percben jött el. Carvajal passzolt mesterien Asencio elé, aki legalább ilyen szépen, teljesen kifordított bokával passzolt belsővel a kapufa töve mellé, Ter Stegennek esélye sem volt hárítani. Ám az ezúttal is csereként beállt Asencio néhány centivel lesen helyezkedett.

Maradt az 1-1, de csak átmenetileg. Az utolsó tíz perc szenzációs futballt hozott, mindkét csapat győzelemre játszott a hajrában is. Ebből a Barcelona jött ki jobban. A 92. percben a Barca gyönyörű támadást vezetett, Lewandowski sarokkal játszott Baldéhoz, akinek a beadását Kessié lőtte belsővel a hálóba.

Ezzel a góllal nyert 2-1-re a Barcelona és tizenkét pontra növelte az előnyét a tabella élén. Lényegében eldőlt a bajnoki cím sora.

20. Elche              26  19-51  13

Borítókép: Tisztelegj! Kessié a gólja után meghatódottan ünnepelt (Fotó: Twitter)