Szoboszlai lesgólja után fájdalmas véget ért a Liverpool estéje

Gyorsan ledolgozta egygólos hátrányát a Paris Saint-Germain a Liverpoollal szemben az Anfielden, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Szoboszlai Dominik egyenlített a második félidőben, de hamar vége szakadt a liverpooli ünneplésnek, les miatt érvénytelenítették a gólt, és egyik csapat sem talált már be a rendes játékidőben. A tizenegyespárbajban a PSG volt a jobb, így a franciák csatlakoztak a kedden szintén továbbjutó Barcelonához, Bayern Münchenhez és Interhez.

2025. 03. 11. 22:59
Szoboszlai Dominik lesgólt szerzett a PSG ellen Fotó: Northfoto/Zuma Press/Julien Mattia
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyoldalú mérkőzést hozott a PSG és a Liverpool párizsi összecsapása a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A hazaiak hatalmas fölényben voltak, de egy gólt sem tudtak begyötörni, míg az angoloknak az egyetlen kaput eltaláló lövésük góllal végződött a 87. percben, 1-0-s vendéggyőzelem után következett a visszavágó. A PSG-t irányító Luis Enriquének az első meccset látva nem volt oka a változtatásra, ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára a keddi visszavágón, és így tett kollégája, Arne Slot is. Szoboszlai Dominik mindkét találkozón kezdett.

A felállások ugyan nem változtak, de mintha kicserélték a két gárdát. A Liverpool bekezdett, Mohamed Szalah az első hat percben kétszer is veszélyeztetett, a 10. percben pedig Szoboszlai tizennégy méterről az égbe lőtte a labdát.

Abban hasonlított ez a mérkőzés az elsőre, hogy ezúttal is az egyik csapat támadott, a másik lőtt gólt. Ibrahima Konaté próbált tisztázni Ousmane Dembélé elől, de nemcsak a csatár, hanem saját kapusa, Alisson elől is elrúgta a labdát, amelyre Dembélé lecsapott, és az üres kapuba passzolt a 12. percben.

A folytatásban is a Liverpool támadott többet, ám a PSG gyors akciói több veszélyt hordoztak magukban, a vendégek többször is megdolgoztatták Alissont, míg az angoloknak csak egy kaput eltaláló lövésük volt az első félidőben a négy párizsival szemben.

Dembélé góljával gyorsan ledolgozta a hátrányát a PSG
Dembélé góljával gyorsan ledolgozta a hátrányát a PSG Fotó: AFP/Oli Scarff

Szoboszlai gólt lőtt, de...

A térfélcsere után rákapcsolt a Liverpool, és a 60. percre már megfordíthatta volna az állást, de egy-egy blokk vagy éppen Gianluigi Donnarumma mindig a lövések útjába állt. Egy alkalmat kivéve, 

éppen Szoboszlai Dominik talált be az 53. percben, viszont az angolok ünneplésének gyorsan vége szakadt, a játékvezető, Kovács István a magyar középpályás tudtára adta, hogy les miatt érvénytelen a gól.

Sorra dolgozta ki a helyzeteket a Liverpool, több gól azonban nem született a rendes játékidőben, kétszer tizenöt perces hosszabbítással folytatódott a meccs. Ennek során a PSG állt közelebb a mindent eldöntő gól megszerzéséhez, ám Alisson védéseivel tett arról, hogy büntetőpárbaj következzen. Szoboszlai ezt már csak a kispadról figyelte, a 106. percben cserélte őt le Arne Slot.

A Liverpool már a második körben hátrányba került, Darwin Núnez lövését Donnarumma védte. A PSG-nél senki sem hibázott, miközben a hazaiaknál Curtis Jones is rontott, a francia gárda így 4-1-re megnyerte a tizenegyespárbajt, és ott van a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az alapszakasz-győztes Liverpool pedig már a tizenhat között búcsúzott.

A PSG vezetőedzője, Luis Enrique a magasba kapta Vitinhát, úgy ünnepelt
A PSG vezetőedzője, Luis Enrique a magasba kapta Vitinhát, úgy ünnepelt Fotó: AFP/Oli Scarff

A Bayern és az Inter negyeddöntős

Az Internazionale és a Bayern München már a Feyenoord, illetve a Bayer Leverkusen elleni párharc első mérkőzésén megalapozta a továbbjutását, hiszen az olaszok 2-0-ra nyertek otthon, a bajorok pedig 3-0-ra idegenben. Végül mindkét csapat kettős győzelemmel került a negyeddöntőbe, a Bayern kedden 2-0-val, az Inter 2-1-gyel tudta le a visszavágót.

 

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó, kedd:

Barcelona–Benfica 3-1 (3-1), gólszerzők: Raphinha (11., 42.), Yamal (27.), ill. Otamendi (13.)
Továbbjutott a Barcelona, 4-1-es összesítéssel

Internazionale–Feyenoord 2-1 (1-1), gólszerzők: Thuram (8.), Calhanoglu (51.), ill. Moder (42.)
Továbbjutott az Internazionale, 4-1-es összesítéssel

Bayer Leverkusen–Bayern München 0-2 (0-0), gólszerzők: Kane (52.), Davies (71.)
Továbbjutott a Bayern München, 5-0-s összesítéssel

Liverpool–Paris Saint-Germain 0-1 (0-1, 0-1, 0-1), gólszerző: Dembélé (12.) – büntetőkkel 1-4
Tizenegyespárbajt követően a Paris Saint-Germain jutott tovább

 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.