Az elődöntőkkel megkezdődött a férfi klubvízilabda csúcseseménye, a Bajnokok Ligája négyes döntője Máltán. A 2024-es aranyérmes Fradi francia riválissal mérkőzött meg úgy, hogy az erőviszonyok alapján toronymagas esélyesnek számított.

Vigvári Vince és Burián Gergely drámája
A kora esti első elődöntő a végletekig kiélezett küzdelmet és spanyol–magyar könnyeket hozott Gzirában. A két magyar válogatottat bevető CNA Barceloneta 10-10-es döntetlen követően ötméteresekkel 5-4-re maradt alul a szerb Novi Beográddal szemben.
Az egygólos Vigvári Vince belőtte a harmadik sorozatban a magáét, Burián Gergely a szétlövésben nem lőtt, a meccsen két gólt szerzett. A másodikat – mint az alábbi videón látható – egy másodperccel a vége előtt, ezzel mentette ötméteres-párbajra a meccset.
Az ötödik körben Biel Lara hibázott, a Magyarországon is jól ismert Milos Csuk a döntőbe lőtte a harmadik fináléjára készülő, kétszeres ezüstérmes belgrádi alakulatot.
A Fradi félelmetes névsora
Az tehát eldőlt, hogy nem kell magyarokkal farkasszemet néznie a Ferencvárosnak a vasárnapi döntőben, már ha bejut... Magyar játékos volt a túloldalon az elődöntőben. A CN Marseille Angyal Dániellel, valamint olyan klasszisokkal együtt igyekezett borsot törni a címvédő orra alá, mint az ötszörös BL-győztes szerb Andrija Prlainovics, az olasz–francia center, Michaël Bodegas és a francia Thomas Vernoux. Nyéki Balázs vezetőedző is bivalyerős csapatot nevezett, jellemző, hogy a benevezett 13-ba nem fért be Pohl Zolán, Német Toni, Vismeg Zsobor, Nagy Ákos és Varga Vince.
Elsöprő magyar kezdés
Alig több mint egy perc után megszerezte a vezetést a magyar csapat a nyitott medencében játszott találkozón. Emberelőnyben balra került ki a labda, és a BL-góllövőlistát vezető Argyropoulosz a hosszú sarokba lőtt. Vogel Soma kapus bravúrjait követően a háromszoros olimpiai bajnok Dusan Mandics vágott be egyet a jobb sarokba, fórból Vigvári Vendel már 3-0-ra alakította az állást. Hat perc elteltével Prlainovics törte meg a jeget, de a kötél mellé kikeveredő Vámos Márton jobbról, bal kézzel éles szögből is betalált Tesanovics kapujába.
És hogy teljes legyen a erődemonstráció: a középről, 6 méterről hálószaggató bombát eleresztő Manhercz Krisztián is mattolta korábbi csapatát (5-1).
Prlainovics lécről levágódó labdája Vogelről pattant a Ferencváros kapujába, így is háromgólos előnnyel zárta az első negyedet.