Tanúkihallgatásokkal folytatódik ma a Fővárosi Törvényszéken a Fenyő János meggyilkoltatása vádjával indult büntetőper, mások mellett az MSZP volt tagozatvezetője, Dósa I. András is tanúskodik ma. Dósa részese volt Gyárfás Tamás megzsarolásának 2017-ben, aminek következménye lett aztán a volt sportvezető-médiaszakember őrizetbe vétele, meggyanúsítása, majd vád alá helyezése.
Fenyő-gyilkosság: kihallgatják az MSZP volt tagozatvezetőjét
Tanúkihallgatásokkal folytatódik ma a Fővárosi Törvényszéken a Fenyő János meggyilkoltatása vádjával indult büntetőper Gyárfás Tamás ellen. Gyárfás ügyével egyesítették Portik Tamás perújítási eljárását, így azt együtt tárgyalja Póta Péter bíró a volt sportvezető ügyével.

Gyárfás Tamást azzal vádolja a Fővárosi Főügyészség, hogy előbb megbízta Tasnádi Pétert üzleti ellenfele, Fenyő János megöletésével, aki bár elvállalta a megbízást, de nem hajtotta végre. Ezután a vád szerint Gyárfás Portik Tamást bujtotta fel a Vico tulajdonosának megölésére, amit Portik Jozef Roháccsal végre is hajtatott. Gyárfás Tamás az eljárás során végig, következetesen tagadta, hogy Fenyő János halálát akarta volna. Portik Tamás is tagad.

A szlovák maffia bérgyilkosának tartott Rohácsot Fenyő megölése, valamint az Aranykéz utcai, négy halálos áldozatot követelő robbantás miatt jogerősen életfogytiglani fegyházra ítélték. Ugyanabban a perben Portikot Boros „Óriás” Tamás Aranykéz utcai meggyilkoltatása miatt 13 év fegyházra ítélték, a Fenyő-ügyben akkor nem szerepelt megbízó.
Jelen perben Gyárfás Tamás ügyéhez egyesítették Portik Tamás perújítási eljárását, így azt együtt tárgyalja Póta Péter bíró a volt sportvezető ügyével.

A mai tárgyalással minden jel szerint valóban a végkifejletéhez közelít a Fenyő-gyilkosság tárgyalása. Jövő hétre két tárgyalási napot tűzött ki Póta Péter bíró, majd júliusra még hármat. A várakozások szerint júliusban a vádat képviselő ügyésznő perbeszédével kezdődhet az ítélethez vezető utolsó szakasza a pernek. Várható, hogy mind az ügyésznő, mind a vádlottak, mind a védelem hosszú beszédekre készül, így ítéletre csak az őszi tárgyalási időszakban számíthatunk.
Az már most borítékolható, hogy bármi legyen is az ítélet, nem fog jogerőre emelkedni, vagy a vádhatóság vagy a védelem fellebbezni fog ellene, így a Fenyő-gyilkosság ügyében a Fővárosi Ítélőtáblán fog folytatódni az ügy.
Borítókép: Fenyő Jánost 1998. február 11-én a Margit körút–Margit utca sarkánál lőtte le Jozef Rohác (Fotó: Archív)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Baleset Budapest felé: teljes szélességében lezárták az M7-es autópályát
A baleset miatt a 39-es kilométernél, Kápolnásnyék térségében a forgalmat megállították.

Elképesztő állapotok a III. kerületben – Óbuda egy része a no-go zónák szintjére süllyedt
A kerületben élők a városvezetés tehetetlenségének az áldozatai.

Magyar Péter westernhősnek képzeli magát, pedig csak egy komplexusoktól terhelt kisgyerek
A Tisza elnöke nagypénteken sem tud elcsendesedni.

Az állattartók felelősségére hívja fel a figyelmet a hatóság a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben
Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Lázár János elárulta, hogy nyerhet a Fidesz 2026-ban! – videó

Úgy ünnepelt a Fradi BL-ellenfele, hogy beleremegtek a falak + videó

Igazi házisárkány: ezzel a 3 csillagjeggyel egyszerűen képtelenség együtt élni

Teljesen elszakadt a valóságtól a telexes újságíró: életre szóló leckét kapott Gulyás Gergelytől (VIDEÓ)

IQ-teszt: megtalálod az elrejtett villanykörtét 5 másodperc alatt?

Hihetetlen luxusban élnek a tiszás politikusok

Zelenszkij bajban van, fogy az amerikaiak türelme

Szerződést hosszabbítottak a magyar kapusedzővel Hollandiában

Nagy Bandó András legújabb eszement kirohanása sokat árthat Magyar Péternek

Macron hivatalos álláspontja aggodalmat kelthet Kijevben

Ronnie O’Sullivan a fasorban sincs, állandóan gúnynevet említenek vele kapcsolatban

Fejlövés miatt szállta meg a TEK Törökbálintot
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Baleset Budapest felé: teljes szélességében lezárták az M7-es autópályát
A baleset miatt a 39-es kilométernél, Kápolnásnyék térségében a forgalmat megállították.

Elképesztő állapotok a III. kerületben – Óbuda egy része a no-go zónák szintjére süllyedt
A kerületben élők a városvezetés tehetetlenségének az áldozatai.

Magyar Péter westernhősnek képzeli magát, pedig csak egy komplexusoktól terhelt kisgyerek
A Tisza elnöke nagypénteken sem tud elcsendesedni.

Az állattartók felelősségére hívja fel a figyelmet a hatóság a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben
Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni.