Meghirdetjük Európa legnagyobb adócsökkentési programját – hívta fel a figyelmet Orbán Viktor a szombati évértékelő beszédében, amelyből egy részletet osztott meg a közösségi oldalán.
Két lépésben megduplázzuk a gyerekek után járó adókedvezményt
– jelentette ki a miniszterelnök. Majd részletezte: első lépés július 1., második lépés 2026. január 1. Egy gyerek után 20, két gyerek után 80, három és több gyerek után 200 ezer forintot lehet levonni a szülők adójából és járulékából. Ez több mint egymillió családot érint – tette hozzá.
Bevezetik a csed és a gyed teljes jövedelemadó-mentességét is, továbbá a két- és háromgyermekes édesanyák teljes, életük végéig tartó jövedelemadó-mentességét. A háromgyerekesekét egy lépésben, 2025 októberétől, a kétgyermekesekét lépcsőzetesen, 2026 januárjától – közölte Orbán Viktor.
Ez világszenzáció, ilyen nincs sehol.
– hangsúlyozta a miniszterelnök.
Ez óriási kiadás, de a nekilendülő gazdaság, a vállalkozásokat támogató programok és a teljes foglalkoztatás együtt képes megtermelni ezt az összeget úgy, hogy közben a költségvetési hiány és az államadósság is csökken – mondta Orbán Viktor.