Hallgatásba burkolóznak a fővárosi frakciók Kollár Kinga botránya kapcsán

Hallgatnak a városvezető koalíció tagjai Kollár Kinga összeférhetetlenségi eljárása kapcsán.

2025. 05. 20. 5:45
KOLLÁR KINGA ÉS MAGYAR PÉTER (FORRÁS: FACEBOOK)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kollár még az ülés időpontjának megváltoztatása ellenére sem jelent meg a nyilvánosság teljes kizárásával tartott bizottsági ülésen. Így végül az érintett nélkül tárgyaltak a hazaárulónak tartott képviselő kijelentéseinek összeférhetetlenségéről. Az ülésen megdöbbentő módszerekkel igyekezett a Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester vezette bizottság mosdatni a Tisza Párt képviselőjét, Kollár Kingát. A nem nyilvános előterjesztésből kiderült, hogy Baranyi Krisztina a képviselők és az összeférhetetlenségi indítványt benyújtók meghallgatása előtt döntött arról, hogy a képviselő nem bűnös, függetlenül attól, mi hangzik el az ülésen. Az erről szóló dokumentumot is megszerezte lapunk, amelyből tökéletesen kirajzolódik, 

kommunistákat megszégyenítő módszerekkel dolgozik a Baranyi Krisztina vezette bizottság.

A döntés meghozatalához egyszerű többségre van szükség, a bizottságban pedig jócskán felülreprezentáltak a városvezető koalíció pártjainak képviselői, így a Baranyi-bizottság különösebb probléma nélkül képes lesz felmenteni Kollár Kingát.

Forrás: Magyar Nemzet

Mindemellett Baranyi Krisztina többszörösen is szívességet tett Kollár Kingának annak érdekében, hogy biztosan a legkevesebb fejfájást okozva tudják elsimítani a politikus hazaáruló kijelentéseit. Így vált az eredetileg nyílt ülés zárttá, majd került át hétfőről péntek délelőttre, hogy Kollár Kinga is meg tudjon jelenni. Magyar Péter képviselőjének a hétfői időpont ugyanis nem volt megfelelő, mert akkor Brüsszelben kell tartózkodnia, hiszen a fővárosi mandátuma mellett EP-képviselőként is tevékenykedik.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.