– Ami az idei évi kilátásokat illeti, úgy véljük, hogy a belső kereslet hozzájárulása a növekedéshez 2019-ben is jelentős marad – írta Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. A munkaerőpiac továbbra is szűkös, a bérek emelkedése várhatóan folytatódik, és a fogyasztói bizalom is magas szinten látszik stabilizálódni. – Azonban a 2018-ban látott kiemelkedő beruházásnövekedés az idén már lassulhat – mondta Nyeste. Összességében az Erste szerint az idei évben is erős maradhat a GDP növekedése, és a gazdaság éves szinten 3,6 százékkal bővülhet.
Az Erste várakozása egybevág több más közgazdász előrejelzésével, egyben tükrözi azt az általánosnak mondható nézetet, hogy leginkább a külső hatások miatt idén nehéz lesz megközelíteni a 2018-as makrogazdasági eredményeket. A kockázatokkal a PM is tisztában van.
Mint arra Varga Mihály rámutatott, tekintettel kell lenni a reálgazdasági folyamatok, az infláció és a külkereskedelmi mérleg jövőbeli alakulására, valamint a munkaerőhiányból adódó lehetséges korlátokra. Annak érdekében, hogy a hazai bővülés magas üteme fennmaradjon és az uniós átlagot hosszú távon is legalább két százalékkal meghaladja, a kormány számos intézkedéssel segíti a versenyképesség javítását, és gazdaságvédelmi akciótervet dolgoz ki – mondta a miniszter.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!