Magyarország a béketáborhoz tartozik, ezért a háború kapcsán továbbra is az azonnali tűzszünetet és a béketárgyalások megkezdését szorgalmazzuk – közölte Facebook-posztjában Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója azzal kapcsolatban, hogy ma megkezdődött az Európai Tanács kétnapos ülése Brüsszelben, amelyen az állam- és kormányfők megbeszélést folytatnak többek között az ukrajnai háborúról, Európa versenyképességéről és gazdaságáról, valamint a migrációról.
Azonnali tűzszünetet szorgalmaz hazánk az EU-csúcson
Orbán Balázs: Ukrajna nem hagyhatja figyelmen kívül a területén élő nemzeti kisebbségek jogait.

– Folytatjuk hazánk történelmének legnagyobb humanitárius akcióját a háború sújtotta ország megsegítése érdekében, emellett azonban az uniós csatlakozásáról szóló tárgyalásokon fontos felhívni Ukrajna figyelmét arra, hogy nem hagyhatja figyelmen kívül a területén élő nemzeti kisebbségek, így a magyarok jogait sem – hívta fel a figyelmet Orbán Balázs.
A migráció tekintetében hangsúlyozta: hazánk álláspontja változatlan, nem a bevándorlás az európai gazdasági növekedés alapja, hanem egy új európai nemzedék, európai gyerekek nélkül ugyanis Európa versenyképessége nem lesz biztosítható. Éppen ezért hazánk más uniós tagállamokkal közösen arra törekszik, hogy ez bekerüljön az uniós csúcs zárónyilatkozatába.
– Az EU déli határain tapasztalható egyre súlyosabb migrációs nyomás ellen hazánk határkerítések felállításával küzd, és a többi migrációs frontországgal együtt az egész EU biztonságát garantálja. Brüsszel azonban ahelyett, hogy biztosítaná az illegális migráció megfékezését szolgáló határzár működtetéséhez szükséges anyagi és jogi támogatást, csak különféle jogi eljárásokat folytat Magyarország ellen. Nem jelent áttörést ebben az Európai Bizottság legújabb javaslata sem, miszerint a határellenőrzés erősítésének finanszírozásához ugyan hozzájárulna, de a fizikai határzárak, vagyis a határkerítések fenntartását és működtetését továbbra sem támogatja. Amíg ez a helyzet fennáll, addig Magyarország nem enged az Európai Bizottságra helyezett nyomásból – tette hozzá Orbán Balázs.
Borítókép: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök és Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az Európai Unió kétnapos brüsszeli csúcstalálkozóján 2023. március 23-án. (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Kaja Kallas: Nyitva kell hagyni a tárgyalások lehetőségét Iránnal
Európa nem fog tudni sokat segíteni Irán és Izrael háborújának ügyében – jelentette ki pénteken Donald Trump.

A volt Moszad-főnök elárulta, mikor győzhet Izrael
Izrael és Irán rakétákkal és drónokkal támadja egymást.

Bakondi György: A közel-keleti háború a migráció egy új dimenzióját eredményezte
A közel-keleti háborús helyzet a migráció egy új dimenzióját eredményezte, fennáll a veszélye, hogy jelentősen növekedni fog az illegális migránsok száma a balkáni útvonalon – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Földrengés rázta meg Iránt
5.1-es erősségű földrengés rázta meg Iránt.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Sokkos állapotban van a Palatinuson medencébe fulladt kislány édesanyja

Schiffer András olyat mondott Aranyosi Péterről, amitől a balosok köpni-nyelni nem tudnak + videó

Minden Galaxy-felhasználót figyelmeztet a Samsung: indítsd újra a telefonod, különben…

Ömlik a pénz a magyar gazdaságba

Ez a 3 csillagjegy megvalósítja nagyra törő terveit, amint a Mars belép a Szűz jegyébe

Brutális medvetámadás - csodával határos módon menekült meg az áldozat

Felfoghatatlan, hogy mire bukkantak a vakolat alatt a várak királyának felújítása közben

A férfiak imádják ezt a kamionos trükköt: ez a filléres keverék csodát tesz az autóval

FTC, Paks, Győr, Puskás – kiderült, mennyi az esély a magyar csapatok továbbjutásra

Itt a klub-vb eddigi legnagyobb sokkja, elverték a BL-győztest + videó

Mentené a bőrét Karácsony főtájépítésze

Drámai csatában dőlt el a magyar válogatott világbajnoki elődöntője
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Kaja Kallas: Nyitva kell hagyni a tárgyalások lehetőségét Iránnal
Európa nem fog tudni sokat segíteni Irán és Izrael háborújának ügyében – jelentette ki pénteken Donald Trump.

A volt Moszad-főnök elárulta, mikor győzhet Izrael
Izrael és Irán rakétákkal és drónokkal támadja egymást.

Bakondi György: A közel-keleti háború a migráció egy új dimenzióját eredményezte
A közel-keleti háborús helyzet a migráció egy új dimenzióját eredményezte, fennáll a veszélye, hogy jelentősen növekedni fog az illegális migránsok száma a balkáni útvonalon – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Földrengés rázta meg Iránt
5.1-es erősségű földrengés rázta meg Iránt.