Súlyos döntés az erényesség terjesztéséért és a bűnbeesés megelőzésért felelős tálib minisztériumtól

Kitiltották a nőket és családokat az afganisztáni tálibok az északnyugati Herát tartományban az éttermek kerthelyiségeiből – közölték hétfőn a radikális iszlamisták egyik minisztériumának tisztségviselői.

Munkatársunktól
Forrás: MTI2023. 04. 10. 22:16
Kandahár, 2022. december 19. Maulvi Nida Mohamed Nadim afganisztáni felsõoktatási miniszter beszédet mond az ország déli térségében levõ egyetemek tanárai elõtt a Kandahári Egyetemen 2022. december 17-én. Nadim szerint mostanra minden afgán oktatási intézményt mentesítettek a szellemi hadviselés hatásaitól. A tálib kormány december 7-én váratlanul engedélyezte a lányoknak az érettségi bizonyítvány megszerzését, noha korábban megtagadta tõlük a középiskolai továbbtanulás lehetõségét. MTI/EPA Fotó: -
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatalomba való visszatérésük után a tálibok szigorúan korlátozták a nők jogait általában, ismét rájuk kényszerítették az iszlám - értelmezésük szerinti - szigorú előírásait, kizárva őket a közéletből és nagyrészt az oktatásból. 

A nőknek egyebek között azt is megtiltották, hogy parkokba beléphessenek. Nazir mindemellett tagadta azokat az értesüléseket is, miszerint betiltották volna a külföldi filmeket, televíziós műsorokat, illetve zenéket tartalmazó DVD-k árusítását a tartományban. 

Mint mondta, mindössze ajánlották a boltosoknak, hogy ne áruljanak ilyen portékát tekintettel arra, hogy az ellentétes a muszlim erényekkel. Ugyanakkor hozzátette, hogy az ajánlásokat nem követő üzleteket idővel bezáratták.

Borítókép: Maulvi Nida Mohamed Nadim afganisztáni felsőoktatási miniszter beszédet mond az ország déli térségében levő egyetemek tanárai előtt a Kandahári Egyetemen 2022. december 17-én. (Forrás: MTI/EPA)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.