Ugyanakkor a Bayern Alzheimer-kórral küzdő legendája csak ezután indult be igazán 49 évvel ezelőtt. Müller a 16. fordulóban mindjárt mesternégyest ért el a Dortmund ellen, majd még további négy bajnokin lőtt legalább három találatot, egyszer ötöt az Oberhausen ellen. Lewandowski most előnyben van a már 75 éves bombázó rekordévéhez viszonyítva, de nem nagyon engedhet ki, ha csúcsot akar dönteni.
Ha sikerül neki, a nagybeteg Müller akkor sem biztos, hogy értesülni fog erről. „Gyönyörű, amikor kicsit kinyitja a szemeit, mond egy igent vagy egy nemet. Nyugodt, békés, nem hiszem, hogy fájdalmai vannak, szép lassan, alvásról alvásra közelít a túlvilág felé” – írta felesége a legendáról novemberben.
K-H Rummenigge: „Robert is in the same category as Gerd Müller!”
High praise from the man that played with Der Bomber!
Közzétette: FC Bayern München – 2017. február 26., vasárnap
Lewandowski, a jelenkori Bayern gólvágója nem sokkal később, decemberben a Wolfsburg elleni duplájával szerezte meg a 250. találatát a Bundesligában, amelyben már ő a valaha volt harmadik legjobb góllövő. Csak Gerd Müller (365) és Klaus Fischer (268) előzi meg. Ha idén eljut negyven gólig Lewandowski, akkor előreugrik a második helyre, hiszen eddig 256-szor volt eredményes a bajnokságban, plusz húsz találattal pedig bőven megelőzné Fischert.
– Jürgen nemcsak apafigura volt nekem, hanem egyfajta rossz zsaru, a legjobb értelemben – beszélt Lewandowski Klopp szerepéről abban, hogy eljutott idáig. – Amikor megérkeztem Dortmundba, mindent gyorsan akartam csinálni, erős passzok, egy érintésből. Jürgen lassított, hogy legyen két labdaérintés, ha szükséges. Ez teljesen természetellenes volt nekem, de hamar meglett az eredménye gólokban. Aztán amikor már készen álltam, felgyorsított. Egy labdaérintés, lövés, gól. Lelassított, hogy gyorsabb lehessek. Egyszerűen hangzik, de zseniális volt.
Kár, hogy ennek eredményét Gerd Müller már nem élvezheti igazán.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!