Ütött az utolsó óra, közel az igazság pillanata Fehérváron és Kispesten

Az utolsó fordulóra is maradtak nyitott kérdések a labdarúgó NB I-ben. Már kiderült, hogy a Kecskemét végzett a második helyen, de még nem dőlt el, hogy a Debrecen vagy a Puskás Akadémia végez dobogós helyen. Közel negyedszázad után búcsúzhat két fővárosi csapat és a Vidi az első osztálytól.

2023. 05. 27. 6:45

Az NB I tizenkét csapata közül ötnek még nem dőlt el a sorsa. Az első és az utolsó helyezett, a Ferencváros és a Vasas, és a mezőny néhány „közbülső” csapata, a Mezőkövesd, a ZTE, az Újpest és a Kisvárda számára mondhatni közömbös a záróforduló eredménye.
Az utolsó kört a második helyen váró Kecskemétnek egy pontra volt szüksége a Kisvárda ellen az ezüstéremhez. Az újonc tegnap feltette a koronát az egész szezonban mutatott remek teljesítményére, egy felejthető színvonalú meccsen 1-0-ra nyert, és ezzel bebiztosította a második helyét.

A DVSC is felkapaszkodna a dobogóra    Fotó: Nemzeti Sport/Kovács Péter

A dobogó harmadik helyére a záró forduló előtt hárman pályáznak: a jelenlegi harmadik Debrecen, a negyedik Puskás Akadémia és a Paks. Utóbbi a Zalaegerszeg elleni idegenbeli 1-1-es döntetlennel kiszállt a csatából. A jelenlegi második DVSC-nek van nagyobb esélye arra, hogy megőrizze a jelenlegi pozícióját, és a következő szezonban induljon a Konferencialiga selejtezőjében. A nemzetközi kupaporondra vezető legrövidebb út az Újpest elleni győzelem. Szerencsés esetben a döntetlen, sőt még a vereség is a dobogón tartja a sérült Dzsudzsák Balázst nélkülöző Lokit, de csak akkor, ha a Puskás Akadémia nem nyer vagy kikap hazai pályán a kiesés elől menekülő, utolsó előtti helyen álló Honvédtól.

Lukics Felcsúton segíthet a Honvédnak     Fotó: Árvay Károly / Nemzeti Sport

Egy fokkal egyszerűbb a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelem lehetséges kimenetele: a Mol Fehérvár egy ponttal előzi meg az utolsó előtti helyen álló Honvédot, és ha több pontot szerez a zárókörben a Vasas ellen, mint a kispesti alakulat Felcsúton a Puskás Akadémiával szemben, akkor biztosan bent marad az első osztályban. A Vidi helyzete könnyebbnek tűnik, de a fehérváriak kapusa, Kovács Dániel elhessegette ezt a gondolatot. – A Vasas már kiesett az NB I-ből, könnyen elképzelhető, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapott játékosoknak ad lehetőséget. Ők biztosan sikeréhesek, és bizonyítani akarnak. A ZTE múlt heti legyőzésével tettünk egy nagy lépést a bentmaradás felé, ebben a helyzetben kifejezetten örömteli, hogy a saját kezünkben van a sorsunk – nyilatkozta Kovács a saját klubja honlapján.
Amennyiben a Vidinek mégsem sikerülne a menekülés, huszonnégy év után búcsúzna az első osztályból. Ha a Honvéd követi a Vasast az NB II-be, mintegy negyedszázad, huszonnégy év után lenne két fővárosi kieső az élvonalból. Utóbbira nagyobb az esély.

NB I, 33. forduló: Kecskemét–Kisvárda, Széktói Stadion, 4457 néző, jv.: Pintér, Gólszerző: Katona B. (67.).
ZTE–Paks 1-1 (1-1), ZTE Aréna, 2672 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Meshack (13.), illetve Bőle (2.). Kiállítva: Kovács B. (69.).
Szombat: DVSC–Újpest, Puskás Akadémia–Bp. Honvéd, Vasas–Mol Fehérvár (tv: 20.00, M4 Sport).
Vasárnap: Mezőkövesd–Ferencváros (tv: 17.30, M4 Sport).