Mi a kolozsvári vereség tanulsága? Bognár György frappáns választ adott

Nem is vitás, miről marad emlékezetes a Paks kolozsvári vendégjátéka a CFR ellen az Európa-liga selejtezőjének visszavágóján. Vécsei Bálint 11-eséről, helyesebben 11-eseiről, hiszen a megismételt büntetőt is kihagyta. Bognár György tömören fogalmazta meg a 3-0-s vereséggel végződött találkozó tanulságát.

2025. 07. 17. 22:32
Bognár György nem kerülte meg a CFR-Paks El-selejtező kínos jelenetét Fotó: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bognár György először is gratulált az ellenfélnek, sokadszor ismételte meg, hogy a CFR jobb csapat, hozzátéve, megérdemelten jutott tovább a Paks ellen. Aztán persze szóba került a 3-0-s paksi vereséggel zárult mérkőzés legvitatottabb jelenete: Vécsei Bálint kétszer kihagyott 11-ese. A válogatott középpályása elsőre Hindrich Ottó kapusba, majd a bíró ítélete után, az ismétléskor, másodjára mellé rúgta a labdát.

Vécsei Bálint elsőre a kapusba, másodszorra mellé rúgta a 11-est. Bognár György szerint ez is benne van a futballban. A Paks 3-0-ra kikapott a CFR vendégeként és kiesett az Európa-ligából Fotó: Mirkó István

– Ilyen szintű csapat ellen ezt nem engedhetjük meg magunknak, utána a játékunk is visszaesett. A hazaiak akkoriban húzták az időt, másként is alakulhatott volna, de megismétlem, jobb csapat a CFR.

Hogyan lőtte Vécsei Bálint a 11-est?

Bognár György nem hibáztatta, de nem is mentette fel Vécsei Bálintot a kihagyott 11-esek miatt:

Nagyon nagy probléma, ha valaki egy meccsen két tizenegyest is kihagy, de ugyanő lőtte a Magyar Kupa döntőjében az utolsó büntetőt. Sajnos ez is benne van a futballban.

Kérdésünkre, megfordult-e a fejében, hogy beküldje Böde Dánielt egyből büntetőt lőni, netán valaki másra bízza a második tizenegyest, amire a szabályok lehetőséget adnak, Bognár György így felelt:

– Megfordult a fejemben, hogy más rúgja, de ha Vécsei van olyan tökös gyerek, hogy másodszor is odaáll, akkor nem akartam beleszólni, Bödére viszont nem gondoltam, mert ő nem tizenegyes rúgó.

Mi a kolozsvári vereség tanulsága?

A kötelezőnek mondható kérdésre – mi a vereség tanulsága – Bognár György tömör, frappáns választ adott:

Be kell rúgni a 11-est.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.