Ficónak ez nem jó kezdet + Videó

Robert Fico nem tartja jó kezdetnek a szlovák–magyar kapcsolatok szempontjából Semjén Zsolt minapi kijelentését.

PR
2012. 04. 18. 16:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szlovák miniszterelnök a szerdai pozsonyi kormányülés után azt mondta, az ilyen kijelentéseket szívesebben hallgatná meg személyesen. A törvény módosítását Fico hétfőn jelezte. A jogszabályt úgy alakítaná át, hogy csak a magyarok ne lehessenek kettős állampolgárok.

Berényi József, a Magyar Koalíció Pártjának elnöke minderre úgy reagált: naivitás volt azt hinni, hogy Robert Fico más politikát fog folytatni, mint korábban. Semjén Zsolt kedden úgy fogalmazott a törvénymódosítás kapcsán: jogilag nem lehet megtenni, hogy csak a magyaroktól veszik el az állampolgárságot. Mint mondta: ebben az esetben Magyarország az összes nemzetközi fórumon lépéseket tesz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.