Az egyik negyedben a fiatalok autókat gyújtottak fel, gumiabroncsokat égettek és kövekkel dobálták a rendőröket, akik könnygázzal próbálták meg feloszlatni a rendbontókat. Kisebb fosztogatásokról is érkezett jelentés. Eközben Kabila hívei örömünnepet tartanak.
Tizenegy jelölt közül a leköszönő elnök, a 40 éves Kabila nyerte a kongói elnökválasztást, az előzetes eredmények szerint a 18,14 millió leadott szavazat 49 százalékát szerezte meg. Az ellenzék vezetője, a 78 éves Etienne Tshisekedi 32 százalékot kapott. Az eredményeket ratifikálnia kell a legfelsőbb bíróságnak, amely december 17-én nevezi meg a győztest.
Az ellenzék szerint csalás történt a választásokon, míg nemzetközi megfigyelők enyhébb kifejezést használva „szabálytalanságokat” emlegettek.
Tshisekedi provokációnak nevezte az eseményeket, és elutasította az előzetes eredményeket. „Mától fogva a Kongói Demokratikus Köztársaság megválasztott elnökének tekintem magam” – jelentette ki az ellenzék vezetője. Tshisekedi visszautasította, hogy a legfelsőbb bíróság előtt keresse igazát, mert az szerinte Kabilát szolgálja ki. „Ezzel már félig elismerném legitimitását, amit soha nem teszek meg” – hangoztatta az ellenzéki.
Tshisekedi további utasításig nyugalomra és éberségre intette híveit. Eközben a nemzetközi közösség több tagja aggodalmát fejezte ki az eseményekkel kapcsolatban. A volt gyarmattartó hatalom, Belgium az erőszakcselekményektől való tartózkodásra intette a feleket, illetve hangsúlyozta, hogy a tiltakozásnak békésen kell lezajlania. London a választási szabálytalanságok kivizsgálását sürgette, míg az ENSZ nyugalomra és önkorlátozásra intett. Az Európai Unió a biztonsági erők és a politikusok felelősségét hangoztatta a feszültség elkerülésében.
A Human Rights Watch nemzetközi jogvédő szervezet szerint a választásokat kísérő erőszakcselekményekben eddig legalább 18-an meghaltak, 100-an pedig megsebesültek.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok