Fajsúlyos dicséretet kapott Magyarország + Képek

Szaúd-Arábia fővárosában a világ vezető gazdaságainak parlamenti elnökei.

Lukács Csaba (Rijád)
2012. 02. 25. 16:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vendéglátó gesztusának értékét növeli, hogy a repülőtéren személyesen fogadta a magyar delegációt, és a konferencia kezdését megelőző estén, elsőként kerülhetett sor kétoldalú megbeszélésre is. Ezen a Súra Tanács vezetője kifejtette: nagyra értékelik Magyarország erőfeszítéseit a saját hagyományai megtartásában és az erkölcsök megerősítésében, hiszen ezek az értékek náluk is nagyon fontosak. Kövér László arról beszélt, a hagyomány és a modernitás nem egymást kizáró fogalmak, és meggyőződése szerint a pénzügyi-gazdasági válság elsődleges oka erkölcsi jellegű.

A G20-értekezleten szót kapott ma reggel Kövér László is, aki a „Kultúrák párbeszéde a világban” panelban megtartott beszédében kiemelte: „A fiatalok reagálnak a leggyorsabban a jelenkor politikai, szociális és gazdasági kihívására, és ha nem tudunk értelmes célokat állítani eléjük, ha nem találnak értékes tevékenységi teret a társadalmainkban, akkor akár elégedetlenségük kifejezésével, akár közösségeink elhagyásával válaszolhatnak.”

Kövér László a nap folyamán kétoldalú megbeszéléséket folytatott a Török Nagy Nemzetgyűlés elnökével, Cemil Cicekkel, valamint a kanadai szenátus vezetőjével, Noel A. Kinsellával is. Az észak-amerikai ország delegációjával folytatott tárgyalásokon felmerült a magyarországi romák tömeges kivándorlásának kérdése. Kövér László elmondta, a romákat nem üldözik el Magyarországról, a kormány államtitkárságot hozott létre a kérdés rendezésére, és a ciklus végéig kétszázmilliárd forintot költenek a hátrányos helyzetben lévő emberek felzárkóztatására.

Noel A. Kinsella arról beszélt: több képviselő komolyan foglalkozik a vízumkényszer visszaállításának gondolatával. „Kanadában szívesen látjuk a mérnököket, a tanárokat, a jól képzett munkaerőt, de az nem megengedhető, hogy valaki megérkezik a repülőtérre, azonnal menekültstátust kérve szociális segélyekért folyamodik, és ahogy megkapja a csekket, valamint a segélyre való jogosultságról szóló határozatot, utána (mint ahogy erre több példa is volt) megbízza ismerőseit a pénz rendszeres felvételével, majd hazarepül Magyarországba, Romániába vagy Szlovákiába.”

A kanadai politikus arról is beszélt, hogy az ország kormánya három hónapja bejelentette a kanadai történelem legnagyobb hajóépítési programját, és a legalább ötvenéves futamidejű, 33 milliárd dollárba kerülő beruházás során számítanak a magyarok szakértelmére is. A politikus kérte magyar kollégája segítségét abban, hogy az Európai Unió mihamarabb megkösse az észak-amerikai országgal a szabadkereskedelmi egyezményt, mert ennek hiányában az európai vállalkozások és beszállítók nehezebben tudnak részt venni a programban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.