A vendéglátó gesztusának értékét növeli, hogy a repülőtéren személyesen fogadta a magyar delegációt, és a konferencia kezdését megelőző estén, elsőként kerülhetett sor kétoldalú megbeszélésre is. Ezen a Súra Tanács vezetője kifejtette: nagyra értékelik Magyarország erőfeszítéseit a saját hagyományai megtartásában és az erkölcsök megerősítésében, hiszen ezek az értékek náluk is nagyon fontosak. Kövér László arról beszélt, a hagyomány és a modernitás nem egymást kizáró fogalmak, és meggyőződése szerint a pénzügyi-gazdasági válság elsődleges oka erkölcsi jellegű.
A G20-értekezleten szót kapott ma reggel Kövér László is, aki a „Kultúrák párbeszéde a világban” panelban megtartott beszédében kiemelte: „A fiatalok reagálnak a leggyorsabban a jelenkor politikai, szociális és gazdasági kihívására, és ha nem tudunk értelmes célokat állítani eléjük, ha nem találnak értékes tevékenységi teret a társadalmainkban, akkor akár elégedetlenségük kifejezésével, akár közösségeink elhagyásával válaszolhatnak.”
Kövér László a nap folyamán kétoldalú megbeszéléséket folytatott a Török Nagy Nemzetgyűlés elnökével, Cemil Cicekkel, valamint a kanadai szenátus vezetőjével, Noel A. Kinsellával is. Az észak-amerikai ország delegációjával folytatott tárgyalásokon felmerült a magyarországi romák tömeges kivándorlásának kérdése. Kövér László elmondta, a romákat nem üldözik el Magyarországról, a kormány államtitkárságot hozott létre a kérdés rendezésére, és a ciklus végéig kétszázmilliárd forintot költenek a hátrányos helyzetben lévő emberek felzárkóztatására.
Noel A. Kinsella arról beszélt: több képviselő komolyan foglalkozik a vízumkényszer visszaállításának gondolatával. „Kanadában szívesen látjuk a mérnököket, a tanárokat, a jól képzett munkaerőt, de az nem megengedhető, hogy valaki megérkezik a repülőtérre, azonnal menekültstátust kérve szociális segélyekért folyamodik, és ahogy megkapja a csekket, valamint a segélyre való jogosultságról szóló határozatot, utána (mint ahogy erre több példa is volt) megbízza ismerőseit a pénz rendszeres felvételével, majd hazarepül Magyarországba, Romániába vagy Szlovákiába.”
A kanadai politikus arról is beszélt, hogy az ország kormánya három hónapja bejelentette a kanadai történelem legnagyobb hajóépítési programját, és a legalább ötvenéves futamidejű, 33 milliárd dollárba kerülő beruházás során számítanak a magyarok szakértelmére is. A politikus kérte magyar kollégája segítségét abban, hogy az Európai Unió mihamarabb megkösse az észak-amerikai országgal a szabadkereskedelmi egyezményt, mert ennek hiányában az európai vállalkozások és beszállítók nehezebben tudnak részt venni a programban.