A múlt hét pénteki pozsonyi tüntetés után ezúttal Turócszentmártonba, Rózsahegyre és Eperjesre szerveztek demonstrációkat. „A tüntetések fokozódnak, országszerte a választások előtti napra, március 9-re tervezzük kicsúcsosodásukat” – olvasható a szervezők állásfoglalásában.
Nemcsak tiltakozó akciókat, hanem vitafórumokat is szerveznek, amelybe a széles nyilvánosságot is bevonnák. Követeléseik nem változtak: mindenekelőtt a Gorilla-ügy alapos kivizsgálását, a bűnösök felelősségre vonását szeretnék elérni, illetve azon személyek távozását a közéletből, akik neve megjelent a Gorilla néven elhíresült, állítólag titkosszolgálati leiratokat tartalmazó aktákban. Az újabb követelések közé bekerült a választójogi törvény módosítása, területi listák állítása érdekében.
A szervezők folyamatosan hangsúlyozzák, hogy távol akarják magukat tartani minden párttól és érdekcsoporttól, amelyek az elégedetlen polgárok tüntetésein próbálnának „élősködni”. A múlt heti, a korábbinál alacsonyabb részvételű demonstrációk után a szlovákiai sajtóban több elemző is úgy értékelte a helyzetet, hogy lanyhult a tüntetők elszántsága, kifáradni látszik a korrupcióellenes mozgalom. Közben a szervezők között is ellentétek alakultak ki, s ennek következtében a hét folyamán többen is távoztak a főszervezők közül.
A tiltakozó megmozdulások folytatását február 25-ére ígérték a szervezők. Ennek helyszíneként Besztercebányát jelölték meg.
A Gorilla-botrány, amelyhez a mostani tüntetések is köthetőek, tavaly decemberben robbant ki, az után, hogy a Gorilla-dosszié néven elhíresült, állítólag titkosszolgálati lehallgatások leiratára alapozódó irat nyilvánosságra került. A Gorilla-dossziéban leírtak mind a mai napig nem kerültek bizonyításra, de azok eredetiségét több közszereplő, köztük Daniel Lipsic belügyminiszter is megerősítette.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője