Úgy tudom, az ilyen esetekben ez is egy eshetőség – mondta Leon Panetta újságíróknak útban Kirgizisztánba a repülőgépen arra a kérdésre, halálra ítélhetik-e a 38 éves gyalogos mesterlövészt, akit jelenleg Kandahárban tartanak fogva.
A miniszter megismételte, hogy a katona az ámokfutás után visszagyalogolt a bázisra, és feladta magát. Beismerte a gyilkosságokat, de az indítéka egyelőre nem ismert. Leon Panetta hangsúlyozta, hogy elszigetelt esetről van szó, és a tettest amerikai katonai törvényszéken felelősségre vonják. Hozzátette: „Nem engedhetjük meg, hogy ezek a fejlemények aláássák afganisztáni stratégiánkat”. Az elhatározott menetrend szerint 2014 végéig kivonják a külföldi haderőt Afganisztánból.
Az ámokfutó házas, két – más forrás szerint három – gyereke van, és több küldetésen is volt Irakban. 2010-ben egy autóbalesetben súlyos fejsérülést szenvedett az arab országban, de egyelőre nem lehet tudni, hogy tette összefügg-e ezzel a korábbi sérülésével vagy esetleg valamilyen pszichés zavarra vezethető vissza.
Halálra ítélik az ámokfutót?
A 38 éves gyalogos mesterlövész 16 afgán civillel végzett vasárnap, visszagyalogolt az amerikai bázisra, és feladta magát.
2012. 03. 13. 16:37
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!