Mintegy 1600 szavazót várnak az urnákhoz a rektorválasztáson. Szavazati joggal rendelkeznek az egyetem oktatói, kutatói és a diákok képviselői. A rektori tisztségre öt jelölt pályázik, a magyar tagozat egyik jelölt mellett sem kötelezte el magát. Ha a csütörtöki választási fordulón egyik jelölt sem szerzi meg a leadott szavazatok egyszerű többségét, a két legtöbb szavazatot szerzett jelölt március 8-án újabb választási fordulón vesz részt.
Magyari Tivadar, a magyar tagozatért felelős leköszönő rektorhelyettes a Transindex portálnak adott interjúban úgy vélte, nyitott a verseny, és három jelöltnek is van esélye a rektori cím elnyerésére. Magyari Cristina Ciumast tartotta az egyik esélyes jelöltnek. A közgazdászprofesszor jelenleg gazdasági-pénzügyi rektorhelyettese az egyetemnek. A magyar tagozatvezető szerint Ciumas ismeri a legjobban a magyar tagozat helyzetét, és a jelöltek közül egyedül bizonyította már, hogy ért az egyetem menedzsmentjéhez.
„Vele a legjobbak a későbbi tárgyalási esélyeink” – jegyezte meg Magyari Tivadar. Szerinte Ciumasnak nem válik előnyére, hogy a leköszönő rektor jelöltje. Andrei Marga autoriter és kapkodó vezetési stílusa ugyanis kiábrándította az oktatók többségét. Magyari az esélyes jelöltek közé sorolta Ioan Aurel Pop történészprofesszort is.
Tudni vélte, hogy mind a politikai hatalom, mind a politikai ellenzék az ő jelöltségét támogatja. „Pop attól lehet esélyes, hogy beszéde, habitusa, akadémikus mivolta, udvariassága, ötvenes éveiben is fiatalos megjelenése megnyerő” – mondta Magyari. Hozzátette viszont, hogy korábban többször is a magyar törekvések ellen szólalt fel, és több olyan oktató is a csapatához tartozik, akik korábban a magyar tagozat önállósodását ellenezték. „A magyar tagozat mai helyzetét azonban elfogadja. Úgy ítélem meg, hogy lehet vele tárgyalni, ha ő lesz a rektor” – fogalmazott Magyari.
A harmadik esélyes jelölt, Daniel David pszichológusprofesszor a leköszönő rektor bírálatával elsősorban a fiatalokat állította maga mellé. Magyari értelmezése szerint ha őt választják, technokrata egyetemvezetés kialakítására fog törekedni, az egyetemen belül pedig a kutatásnak fog több forrást juttatni.
„A magyar tagozattal kapcsolatban kevesebb előítélete lehet, mint Popnak, de keveset is tud a tagozat eddigi működéséről” – vélekedett Magyari. Hozzátette, David megválasztása esetén a folyamatos és jól előkészített tájékoztatás útját kell járnia a magyar tagozatnak.
Magyari Tivadar szerint a maradék két jelölt állítása vicc: a fizikus Radu Decebal Ciurchea indulása „rossz vicc”, az antropológus Vincze Enikőé pedig „jó vicc”.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt