Miután Romney utcahossznyi előnnyel győzött a tegnap tartott öt előválasztás mindegyikén, Gingrichnek is be kellett látnia, hogy már semmi keresnivalója a versenyben. Tegnap esti nyilatkozataiban még harcos hangot ütött meg, kifejezve reményét, hogy a konzervatív bázis majd őt teszi meg elnökjelöltnek, ma reggelre azonban megváltoztatta döntését. Az egykori házelnök tehát végleg letette a fegyvert, és már fel is hívta Romneyt a nagy hírrel. A két egykori vetélytárs „barátságos beszélgetést folytatott”, Gingrich pedig százszázalékos támogatást ígért a konzervatív szavazók mozgósításában.
A The National Journal riporterei Észak-Karolinában érték utol Gingrichet, itt lesz ugyanis a következő előválasztási forduló, az egykori jelölt pedig továbbra is az államban van „mint egyszerű állampolgár”, ahogy ő fogalmazott. Az itteni támogatóinak mondott beszédében már gyakorlatilag elismerte a bukást: „Az embernek előbb-utóbb be kell látnia, hogy a valóság gyakran másképp alakul, mint ahogy azt reméli. Természetesen továbbra is úgy gondolom, hogy én vagyok a megfelelőbb jelölt, de a választók, úgy tűnik, nem értenek egyet” – fogalmazott. Gingrich nem csupán politikailag lehetetlenült el – az egykori elnökjelölt az elmúlt hónapok során több mint négymillió dollárra rúgó tartozást halmozott fel. „Természetesen minden egyes centet ki fogunk fizetni” – fogalmazott R. C. Hammond kampányigazgató.
Az előválasztási küzdelem tehát kétfősre szűkült, Romneyn kívül még Ron Paul libertariánus képviselő tartja magát, aki az elmúlt nap választásain átlagosan 15 százaléknyi szavazatot tudott megszerezni – komoly veszélyt tehát ő sem jelent az egykori massachusettsi kormányzó számára.
The New York Times (nytimes.com) The National Journal (nationaljournal.com)

Nem fogja elhinni, milyen módszerrel lopott a tolvaj trió a kecskeméti áruházban