A testület leszögezte, hogy „a legfelső alkotmánybíróság ítéleteinek és döntéseinek mindegyike végleges, nem lehet fellebbezés tárgya... és kötelező az állam összes intézménye számára”. A bíróság a közleményben hangsúlyozta, hogy „nem vesz részt semmiféle vitában, amely kialakulhat a politikai erők között”, és megbízatása „az alkotmány szövegének a védelme”.
Közölte, hogy folytatni fogja a törvények felülvizsgálatát az alkotmányosság szempontjából. A szövegben arra is utalt, hogy több panaszt is kapott a parlamentet helyreállító elnöki rendelettel kapcsolatban. Mohamed Murszi vasárnap felszólította a képviselőházat, hogy „ismét üljön össze, és tegyen eleget feladatának” – áll a MENA hivatalos egyiptomi hírügynökség jelentésében. A sajtóközleményben szó van arról is, hogy előre hozott választásokra is sort kell keríteni, mégpedig hatvan nappal az új alkotmányról szóló referendum, valamint a parlament jogairól szóló új törvény elfogadása után.
Az alkotmánybíróság arra hivatkozva érvénytelenítette június 14-én az alsóház mandátumát, hogy a képviselők egyharmadát alkotmányellenesen választották meg. A Fegyveres Erők Legfelsőbb Tanácsa erre az ítéletre hivatkozva egy nappal később feloszlatta az alsóházat, amelyben a Murszi képviselte Muzulmán Testvériség többséget szerzett. Szerintük a katonaság az alkotmánybírósági határozat mögé bújva valójában államcsínyt hajt végre.

Megérkezett a magyar eper – ennyibe kerül idén a kedvenc gyümölcs