Az elnök újraválasztási kampánya ismét Romney előéletét szedte elő: a politikus korábban egy Bain Capital nevű befektetési cégnél dolgozott, mely Obama és csapata szerint „élen járt az elbocsátásokban, a célzott csődökben és az amerikai munka külföldre vitelében”. Romney eddig azzal védekezett, hogy a kifogásolható akciók mind az ő ottléte után történtek – 1999 elején ugyanis saját állítása szerint otthagyta a céget, és a Salt Lake Cityben rendezett téli olimpia szervezésére fordította minden idejét, „nem volt döntéshozó pozícióban”. Az elnöki kampány azonban most előásott egy hivatalos dokumentumot, melyben Romney megnevezése egészen 2002-ig „a vezető bizottság elnöke, vezető tisztségviselő és elnök” – ezen pozíciók viselői pedig általában igencsak aktívan részt vesznek egy vállalat gyakorlati irányításában.
Az Obama-kampány ezért felszólította Romneyt, hogy „mondja el végre az igazat” múltjáról. „Két lehetőség van. Romney vagy az ellenőrző szerveknek hazudott pozíciójáról – ez bűncselekmény –, vagy az amerikai népnek – ez pedig komolyan kétségbe vonja megbízhatóságát” – fogalmazott Stephanie Cutter, Obama kampányfőnök-helyettese. A republikánus elnökjelölt kampánya felháborodott közleményben reagált, ismét leszögezve, Romney semmiféle hatással nem volt a vállalat működésére 1999 után – azt azonban nem magyarázták meg, hogy akkor miért viselte a fő döntéshozó pozícióját még három éven keresztül. A konzervatív politikus mindenesetre bocsánatkérést vár el. „Az elnök kampánya új mélységekbe süllyedt a mai közleménnyel, melyben vezető tanácsadói felelőtlen és minden alapot nélkülöző gyanúsítgatásokkal támadtak Mitt Romney ellen. Obama kérjen bocsánatot munkatársai viselkedéséért, mely szégyent hoz az általa viselt nemes hivatalra” – szól a Romney-féle közlemény.
A novemberi választások még messze vannak, az elnöki címért küzdő felek azonban kétségbeesetten igyekeznek a másik fölé kerülni – bármilyen módon, ahogy csak lehet. Romney az utóbbi hónapokban pénzügyileg lekörözte Obamát, júniusban kampánya mintegy 30 millió dollárral több pénzt szedett be, mint az elnöké, ráadásul az őt segítő Super PAC is összehasonlíthatatlanul vagyonosabb, mint a demokraták egyelőre csupán bimbózó hasonló vállalkozása. A republikánus jelölt azonban egyelőre nem tudta népszerűségre váltani kampányvagyonát: a legtöbb közvélemény-kutató szerint Obama továbbra is vezet, igaz, csupán egy-két százalékkal.
(Time, Time.com)