Pánik tört ki a péntek reggeli csúcsforgalom alatt New York egyik jelképénél. Egy fegyveres férfi volt főnökét lőtte le közvetlen közelről.
A hatóságok szerint az egykor a divattervező cégnél dolgozó férfi tavalyi kirúgása miatt támadt volt munkaadójára. A rendőröket egy munkás riasztotta, aki követte a lövöldözőt. A rendőrség tájékoztatása szerint a férfi nem célzott rájuk. Az egyenruhások a férfi ártalmatlanítása előtt kilenc járókelőt is megsebesítettek, hármukat a töltények, hat másik embert lövedékdarabok találtak el.
A támadó több mint 20 éve, Floridában vette a fegyverét, de New Yorkban nem volt rá engedélye.
Az Egyesült Államokban az elmúlt hetekben több lövöldözés is megdöbbenést váltott ki. Július 20-án 12-en haltak meg és 58-an sebesültek meg a coloradói Aurorában egy moziban, amikor egy fiatal férfi tüzet nyitott egy Batman-film bemutatóján. Augusztus 5-én hét ember halálát okozta egy szikh templomnál történt lövöldözés a Wisconsin állambeli Milwaukee külvárosában. Augusztus 13-án a Texas A&M Egyetemen egy ámokfutó három emberrel végzett.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!