A rádióval kapcsolatban két per is zajlik egymással párhuzamosan. A keddi Fővárosi Törvényszéken megtartott tárgyalásra a 92,9-es frekvencia, és egy, a Klubrádió által 2010-ben megnyert pályázat vitatott műsor-szolgáltatási szerződése kapcsán került sor. A második tárgyalási napon és az ítélet kihirdetésekor Arató András, a Klubrádió elnök-vezérigazgatója is jelen volt.
A per azért indult, mert a 92,9-es frekvenciára vonatkozó győztes pályázatot követően a rádió úgy határozott, hogy nem szüntetik meg azonnal a másik frekvencián történő műsorszórást, és elkezdik a sugárzást az új adón. Ez viszont az időközben megalakult Médiatanács szerint ellentétes volt az eredeti pályázati kiírással, hiszen az új adón történő sugárzás megkezdésének napján kellett volna elhallgatnia a másik frekvencia adásainak. Így a Klubrádió szerződést szegett a hírközlési hatóság szerint.
A szerződés létrehozása iránt indított perben Bárándy Péter, a Klubrádió jogi képviselője a bizonyítási eljárás során azt a 2010. február 20-i nyilatkozatot nevezte a legfontosabbnak, amelyet a felperes, vagyis a Klubrádió fogalmazott meg. Eszerint a rádióadó és a Médiatanács közös megegyezésével szüntetnék meg a másik frekvencia használatát. A Klubrádió helyzete azonban eközben megváltozott, a rádió ellehetetlenült – utalt az ügyvéd arra a vesztes pályázatra, amellyel az adó elvesztette a 95,3-as frekvenciát 2012-től. Kijelentette: a párhuzamos sugárzás miatt senkit sem ért hátrány.
A mai ítélet alapján az ORTT-nek, illetve annak utódjának, a Médiatanácsnak szerződéskötési kötelezettsége van a rádióval, ami gyakorlatilag egyet jelent a Klubrádió győzelmével. „Veszíteni és nyerni is elegánsan kell” – kommentálta a folyosón az ítéletet az MNO kérdésére Arató András. Úgy fogalmazott, már az elejétől fogva biztosak voltak benne, hogy igazuk van, a bírósági ítélet ezt most megerősítette. A pályázati győzelem kötelezte a Médiatanácsot, hogy írja alá a szerződést – jelentette ki a vezérigazgató. Az ítélet jogtechnikailag azt jelenti, hogy a Klubrádiónak van egy érvényes szerződése a 92,9-es frekvenciára – tette hozzá Arató András.
A múlt
Mint ismert, a magát „talk and news” formátumú orgánumként jellemző Klubrádió 1998 decemberében elnyert budapesti frekvenciajogosultsága lejárt. A fővárosban 2001 óta vélemény- és hírrádióként működő Klubrádió Budapesten és környékén a 95,3-as frekvencián volt elérhető. 2010-ben a rádió módosította műsor-szolgáltatási szerződését a Médiatanáccsal. Az elnyert frekvencia használatát biztosító szerződés 2011 februárjában járt le, ezt követően a Klubrádió ideiglenes engedéllyel működött tovább. A rádió öt dunántúli frekvenciájára a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2011-ben külön-külön írt ki pályázatot, a Klubrádió egyiken sem tudott nyerni, majd a fővárosi frekvenciáért meghirdetett tenderen is alulmaradt egy autós rádióval szemben. A hatóság december 20-i döntése értelmében 2012-től már az új adó sugározhat műsort a frekvencián, a Klubrádió az NMHH legújabb döntése értelmében azonban még ma is üzemelhet a 95,3-on. A rádió azóta is vitatja a hatóság decemberi döntését, és időközben bírói útra terelte ezt az ügyet is.