NB III-as focista is ott lehet az U-20-as vb-n

Nem csupán az eddigi keretekkel számolnak, hanem új fiúkat is megnéznek, NB II-ben is, sőt le egészen az NB III-ig.

TK
2014. 10. 21. 12:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meglepett a felkérés, talán kicsit meg is fogott, hogy miként illesztem be az edzőképzési feladataim közé. Ha pályázni kellett volna, aligha jelentkezem erre a pluszfeladatra, mert az elsődleges számomra most az edzőképzés modernizálása. Az MLSZ vezetése azonban arra kért, készítsük fel az U20-as válogatottat a jövő nyári vébére, hogy méltó módon szerepeljen ott. A megbízás Új-Zélandig tart, aztán visszatérek az alapfeladatomhoz” – mondta a hazai edzőképzés vezetője a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában.

Szalai hozzáfűzte: „Igen, ez valóban kicsit akasztják a hóhért helyzet; sejtem, ha nem sikerül jelesre a feladat, akkor jönnek a kritikák magyaros módon. Pedig az edzőképzésben egy hosszú távú, 2020-ig zajló átalakítás folyik, míg a korosztályos válogatottnál a mostani focisták adottságaival kell számolni. Nekem az a dolgom, hogy megpróbáljam ebben a rövid időszakban a nyári vébéig csökkenteni a távolságukat a nemzetközi elittől speciális fejlesztési programokkal személyre szabva, két korosztályt is mozgatva.”

„Még csak ismerkedem a játékosokkal, de a 94-es és a 95-ös korosztályban sem csupán az eddigi keretekkel számolnánk, hanem új fiúkat is megnéznénk, NB II-ben is, sőt le egészen az NB III-ig, amennyiben évek óta felnőttben futballoznak. Nem egy zárt kör privilégiumának szeretném látni a válogatottakat. Már Norvégiába is vittem új játékosokat az U20-as felkészülési meccsre. Minden játékossal elbeszélgettem, megismertem a fociról, életről vallott felfogásokat. A benyomások vegyesek: talán sokaknak nem nyitották fel a szemét, hol tart a világ labdarúgása, ő mennyit ér, mennyit kell dolgozni, milyen áldozatokat kell hozni – nem tudom, ezekről beszélgettek-e alaposan a srácokkal ifista korukban. A szemek gyakorta elkerekedtek” – mondta az új szövetségi edző.

„Helyezést butaság lenne ígérgetni, ez a csapat még az Eb-részvételt sem saját jogon harcolta ki, tudnunk kell a helyünket a világban. Szépen, csöndben, alázatosan kell készülni, majd kimenni, meglátjuk, mire lesz elég. A magam részéről természetesen azt tűzöm ki célként, hogy jussunk tovább a csoportból, aztán meg amíg bírunk, de ígérgetni felelőtlenség lenne ismeretlenül. A jó mentális fejlődés érdekében találkozni fogok a játékosok edzőivel, hogy ugyanazt kapják ott is, ugyanazt mondják nekik ott is a mindennapokban, mint a válogatottnál. Az edzői kar széthúzását meg kell szüntetni, s erre az utánpótlásnál már vannak jó jelek, mert dolgozik már több száz jól képzett fiatal tréner az országban” – hangsúlyozta Szalai László.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.