Skócia és Írország barátságát a mai napig táplálják a közös kelta gyökerek, ám a két ország labdarúgó-válogatottja ma este nem nemes ellenfélként, hanem már-már ellenségként csap össze egymással Glasgow-ban. A skótok érthetően a mai napig nem tudják megemészteni, hogy James McCarthy és Aiden McGeady ugyan Skóciában született, ott is nevelkedett, mégis az ír csapatot erősíti.
A 24 éves McCarthy 16 évesen mutatkozott be az ír U17-es válogatottban. Azért tehette, mert apai nagyapja és anyai nagyanyja is Írországban született, előbbi egyenesen a The Rosses járásban, ahol a mai napig a gael nyelvet beszélik. A tehetséges középpályás szépen menetelt fölfelé a korosztályos gárdákban, 2010-ben a felnőttválogatottban is pályára lépett. 2011-ben nem vállalta a Wales elleni meccset a Nemzetek Kupájában – melynek keretében Skócia, Írország, Észak-Írország és Wales játszik körmérkőzéses formában –, ami után megkezdődött a találgatás, lehet, hogy visszatáncol Skóciához.
Állítólag Giovanni Trapattoni közbenjárására (aki akkortájt az írek kapitánya volt) mégis megmaradt „futballírnek”, amiben az is szerepet játszhatott, hogy választott csapatával részt vehetett a 2012-es Európa-bajnokságon. Visszatérése azzal lekerült a napirendről, de a skótok máig neheztelnek rá. Az Everton labdarúgója azzal védekezik, hogy azért szerepel az ír válogatottban, mert oda hívták meg először.
A cselművész Aiden McGeady egy furcsa skót szabály miatt hagyta el szülőhazáját. A Skót Labdarúgó-szövetség úgy rendelkezett, hogy az igazolt utánpótláskorú futballisták nem játszhatnak iskolájuk csapatában, ahonnan viszont a diákválogatottba vezetett az út. A McGeady família is kifogásolta ezt a szigort, s mivel Írországban nem volt ilyen kitétel, a Celtic tehetsége már U15-ösként az ír nemzeti dresszt öltötte magára, amit a mai napig nem akar visszacserélni a skótra.
A két játékos érthetően a mai meccs előtt ismét a bírálatok középpontjába került. Az írek azzal igyekeznek visszavágni, hogy a skót válogatottban pedig több, Angliában született labdarúgó található. Ez a védekezés persze lepereg, a glasgow-i Celtic Parkban ma este nem a skót–ír barátság jegyében gyűlnek össze a szurkolók.
A D csoport másik meccsén a pocsékul rajtoló németek Gibraltár ellen gyűjthetnek erőt a csak jövőre esedékes folytatáshoz.
Az I csoportban a szerbek az október 14-i, albánok elleni belgrádi mérkőzésen történtek miatt kénytelenek zárt kapus mérkőzésen fogadni Dániát. Az első félidőben egy drónt irányítottak a játéktér fölé, amely egy Nagy-Albániát ábrázoló zászlót húzott maga mögött. A játékosok először egymással dulakodtak, majd a szerb nézők megdobálták, megrugdosták az albánokat, akik az öltözőbe menekültek, s nem vállalták a találkozó folytatását. Az UEFA 3–0-s eredménnyel a szerbeknek ítélte a mérkőzést, ugyanakkor három pontot le is vont a hazai válogatottól. Emellett a szerbeket arra kötelezte, hogy a következő két hazai selejtezős meccsüket zárt kapuk mögött rendezzék meg.
Eb-selejtezők
Pénteki meccsek
D csoport:
Grúzia–Lengyelország 18.00
Németország–Gibraltár 20.45
Skócia–Írország 20.45
Az állás: 1. Lengyelország 7 pont (11-2), 2. Írország 7 (10-2), 3. Skócia 4 (4-4), 4. Németország 4 (3-4), 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0.
I csoport:
Portugália–Örményország 20.45
Szerbia–Dánia 20.45
Az állás: 1. Dánia 4 pont/3 mérkőzés (3-3), 2. Albánia 4/3 (2-4), 3. Portugália 3/2, 4. Szerbia 1/2 (4-1), 5. Örményország 1/2 (2-3).