Dubajozás után jöhet a Sevilla

Ranieri ment, Shakespeare jött, a Leicester City pedig feltámadt. Kérdés, mire lesz ez elég a BL-ben.

Havasi Zsolt
2017. 03. 14. 5:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Irány Dubaj! – ezzel a jelszóval vágott neki a Leicester City csapata az Egyesült Arab Emírségeknek. Az angol együttesnek ugyanis a Sevilla elleni keddi Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágója előtt tíznapos üresjárata volt, így edzőtáborba vonult a Közel-Keletre. Rá is fért a játékosokra, illetve a szakmai stábra, hogy rendezzék gondolataikat. – Az elmúlt hetek igencsak eseménydús időszaka után jó eljönni, és egy kis időt együtt tölteni – nyilatkozta Christian Fuchs hátvéd a klub televíziójának.

Volt mit helyre tenni: az angol bajnokság 2015/2016-os szezonját álomszerű futballal s kis szerencsével megnyerő csapat az új évadban ugyanis jókora mélyrepülést mutatott be. Hiába a történelmi bajnoki cím, a sikerkovácsot, Claudio Ranierit kirúgták, helyét a másodedzője, Craig Shakespeare vette át.

Az újonnan kinevezett szakember hatására egy csapásra feltámadtak a játékosok, s először hazai pályán 3-1-re verték a Liverpoolt, majd a Hull City otthonában is ugyanilyen arányban nyertek. Új mester, új impulzus – gondolhatnánk, ha nem írta volna meg az összes brit portál, hogy Ranierit négy játékos buktatta meg. Köztük az a Jamie Vardy, aki Sevillában nagyon fontos gólt szerzett (2-0-nál), neki köszönhető, hogy a kékeknek van még esélyük a továbbjutásra.

Egyáltalán nem örül a Sevilla edzője, Jorge Sampaoli annak, ami az angoloknál történik. – Elemzőink munkájából kiderült, hogyan is játszott a Ranieri irányította együttes, s hogy mi változott azóta. – Ez a Leicester most épp olyan veszélyes, amilyen az előző idényben volt – mondta Sampaoli. Kiemelte, ha nem sikerül a hétvége után azon javítaniuk, hogy a mérkőzés nagyobb részében kontrollálják a játékot, akkor a keddi meccs nagyon nehéz lesz.

A legrangosabb európai kupasorozat szerdai játéknapja sem lesz unalmas, hiszen két, magas szinten támadó csapat találkozik. Közel sem biztos, hogy a Monaco–Manchester City-meccsen újra nyolc gól lesz, mint az történt az első, angliai odavágón, az azonban igen, hogy 0-0-s döntetlenre egyik csapat sem játszik. Képtelenek is lennének. Főleg az a Monaco, amely az európai topligák most futó szezonjában a legtöbb gólt rúgta, sőt a statisztikát tekintve az egy mérkőzésen szerzett góljainak száma átlagban a hármat ostromolja.

– Mindenképpen gólt kell szereznünk a visszavágón, különben kiesünk – fogalmazott élesen a City trénere, Pep Guardiola rögtön az 5-3-ra végződő mérkőzés után. A meccs tanulságával kapcsolatban a francia csapat mestere, Leonardo Jardim úgy vélekedett, a csapatok hibáinak számában látott különbség a játékosok életkora közti eltérésből adódik. A monacói oldalon nem elsődlegesen a mezőnyjátékban, hanem a rögzített helyzetek levédekezésében kell fejlődni. Mindezek mellett, ahogy azt Jardim is hangsúlyozta, a Monaco nem fog változtatni játékstílusán. Ahogy a Manchester City sem.

– Nem én vagyok a menedzser, nem én döntöm el, hogyan fogunk játszani. Van egy sajátos játékunk, s úgy vélem, nagy hiba lenne, ha elutaznánk Monacóba, és beállnánk védekezni – fejtette ki véleményét a szerdai találkozóról Pablo Zabaleta, a manchesteriek bekkje.

A keddi, illetve szerdai játéknapon még egy-egy összecsapást rendeznek. De sem a Juventus–Porto, sem az Atlético Madrid–Bayer Leverkusen esetében nem valószínű meglepetés, főképp az előző mérkőzésből kiindulva. Míg az olaszok 2-0-s, a spanyolok 4-2-es idegenbeli siker után várják a folytatást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.