Az újpesti labdarúgócsapat eladása az elmúlt években többször is felmerült. A belga tulajdonos, Roderick Duchatelet 2014 novemberében el is ismerte, hogy tárgyalnak lehetséges befektetővel, de akkor nem jött össze az üzlet. Idén januárban sajtóhírek szerint a Red Bull érdeklődött, de amikor kiszivárgott az infó, Duchatelet azonnal cáfolt. Ahogy most is.
Az Újpest honlapjának nyilatkozva a belga üzletember teljes képtelenségnek nevezte az eladásról szóló hírt, de ezt a cikket azóta nem találni a portálon. A Sportfaktor.hu viszont arról ír, hogy a kormányközeli tanácsadócég, a Young & Partners tulajdonosa, Kuna Tibor szeretné megvásárolni a lila-fehér klubot. Ő a portál információi szerint közeli kapcsolatot ápol Seszták Miklós fejlesztési miniszterrel, utóbbinak pedig üzleti partnere Tolnai Sándor. Utóbbitól vette meg az Újpestet 2011-ben Roderick Duchatelet.
A levezetett kapcsolati háló kicsit összeesküvéselmélet-szagú, szóval nem érdemes mérget venni rá, hogy Tolnai képben van lehetséges befektetőként, de Kuna Tibor feltűnése érdekes lehet. A hírek szerint ő is Újpest-drukker, régóta jár meccsekre, és a második Orbán-kormány hatalomra kerülése óta több milliárd forintot akasztott le különböző kommunikációs tendereken, a vagyona tehát meglenne ahhoz, hogy megvegye a klubot. A kérdés már csak az, mennyiért. Duchatelet köreiből kiszivárgott, hogy korábban 10 millió euró alatti árajánlatot kapott, amelyet elutasított. Kuna környezetéből egyébként olyan híreket kaptunk, hogy az üzletember tagadja az érdeklődést.
Az Újpest korábbi eltiltása lejárt, a csapat indulhatna nemzetközi kupában, ami komolyabb bevétellel kecsegtet, a lilák viszont most estek ki a hazai kupából, a bajnokságban pedig szinte biztosan nem végeznek nemzetközi indulást érő helyen, így ha valamikor, most érdemes lehet megszabadulni a csapattól.
A belga tulajdonos viszont eddig nem volt hajlandó erre. Az Újpest a Duchatelet-focibirodalom része, melyben spanyol és német alsóbb osztályú csapatok mellett az angol Charlton Athletic is ott van. A zászlóshajó a belga Standard Liege volt, de azt a nagy szurkolói nyomás hatására eladták. A drukkerek nemcsak Belgiumban tiltakoztak a tulajdonos üzletpolitikája ellen, a Charltonnál is többször utcára vonultak. Ugyanaz a problémájuk, mint számos újpesti fanatikusnak is. A Duchatelet-klubokat a család piramisba rendezte, az alsóbb szinteken „megforgatják” a játékosokat, és akik jobban szerepelnek, vagy elvitték a Standard-hoz, vagy eladják jó pénzért külföldre. Így viszont a futballisták nem arra rendezkednek be, hogy hosszabb távon jól teljesítsenek egy adott klubnál, hanem sokszor máshová vágynak, de semmiképp sem a piramis aljára. Az elmúlt évek költései, igazolásai alapján teljesen úgy tűnik, hogy a legalsó szinten az Újpest van.