Vb-selejtezők: nyertek az olaszok és a spanyolok

Izland a 90. percben szerzett góllal legyőzte az éllovas horvátokat.

MTI
2017. 06. 12. 8:09

A spanyolok a félidőre biztos, kétgólos előnyt harcoltak ki, ám a macedónok a második félidőben egy gyönyörű találattal szépítettek, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni. Az olaszok a félidőben még csak 1-0-ra mentek, a szünet után azonban teljesen megtörték vendégüket.

Az I csoportban a vasárnapi játéknap nagyon összerázta az élmezőnyt, miután Izland a 90. percben szerzett góllal legyőzte az éllovas horvátokat. A csoportban így Horvátország már csak jobb gólkülönbséggel áll az izlandiak előtt, míg a harmadik és negyedik török és ukrán együttes hátránya is csupán két pont mögötte.

Eredmények, európai vb-selejtezők:

D csoport:

Szerbia–Wales 1-1 (0-1)

Írország–Ausztria 1-1 (0-1)

Moldova–Grúzia 2-2 (2-0)

Az állás: 1. Szerbia 12 pont (13-7), 2. Írország 12 (8-4), 3. Wales 8 (9-5), 4. Ausztria 8 (9-8), 5. Grúzia 3, 6. Moldova 2

G csoport:

Macedónia–Spanyolország 1-2 (0-2)

Olaszország–Liechtenstein 5-0 (1-0)

Izrael–Albánia 0-3 (0-2)

Az állás: 1. Spanyolország 16 pont (21-3), 2. Olaszország 16 (18-4), 3. Albánia 9 (7-8), 4. Izrael 9 (9-12), 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:

Izland–Horvátország 1-0 (0-0)

Koszovó–Törökország 1-4 (1-2)

Finnország–Ukrajna 1-2 (0-0)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont (11-2), 2. Izland 13 (9-6), 3. Törökország 11 (11-6), 4. Ukrajna 11 (9-5), 5. Finnország 1 (4-10), 6. Koszovó 1 (3-18)

Az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja eközben döntetlent játszott az éllovas mexikói csapattal az észak- és közép-amerikai, valamint karibi térség (CONCACAF) világbajnoki selejtezősorozatának utolsó szakaszában.

A vendégek sikerként értékelték a vasárnapi pontszerzést, noha ezzel továbbra is a harmadik helyen állnak az ugyancsak nyolcpontos Costa Rica mögött, amely – hasonlóan a hat ponttal negyedik Panamához – egy meccsel kevesebbet játszott náluk.

Csodagólt rúgott az amerikai válogatott csapatkapitánya, Michael Bradley.

Mexikó újabb lépést tett a vb-részvétel kiharcolása felé, még négy meccse van hátra, s nyolc pont az előnye a negyedik helyezettel szemben.

Eredmény, CONCACAF-zóna, 6. forduló:

Mexikó–Egyesült Államok 1-1 (1-1)

Az állás: 1. Mexikó 14 pont/6 mérkőzés, 2. Costa Rica 8/5 (7-3), 3. Egyesült Államok 8/6 (11-8), 4. Panama 6/5, 5. Honduras 4/5, 6. Trinidad és Tobago 3/5

A CONCACAF-zóna selejtezőjének utolsó köréből három csapat jut ki egyenesen a jövő évi, oroszországi vb-re, a negyedik pedig pótselejtezőt játszik majd az ázsiai kvalifikációs sorozatból érkező ellenféllel.