A 2013–2014-es szezon végén vonult vissza Sir Alex Ferguson, a Manchester United sikeredzője. Mivel a múlt hétvégén a csapat elsőként érte el a 2000 pontos határt a Premier League történetében – amelynek nagyját Fergie alatt szerezte a Liverpool ősellensége –, a The Daily Telegraph megnézte, hogy megy a csapatoknak a posztfergusoni érában.
Azóta tizenöt csapat szerepelt folyamatosan a Premier League-ben, nem meglepő módon utolsó helyre a Sunderland futott be 134 megszerzett ponttal. A sorrendben előrefelé haladva következik a Leicester City (143), a Crystal Palace (154), a West Bromwich Albion (160), a Swansea City (169), a West Ham United (181) és a Stoke City (187). A nyolcadik helyre volt jó a Liverpool helyi riválisa, az Everton az utolsó azon csapatok közül, amelyek 200 pont fölött (207) teljesítettek. Náluk is jobb volt a Southampton (209).
Ezt követően nagy ugrás következik, hiszen a top hathoz érkeztünk, amelyek jóval sikeresebbek a többieknél. Hatodik helyen a Ferguson távozása óta sokat bukdácsoló és már két edzőt is elfogyasztó Manchester United áll 248 megszerzett ponttal. Náluk is jobban ment az ötödik helyen tanyázó Tottenham Hotspur (253), valamint a negyedik Liverpool; a Vörösök 255 pontot gyűjtöttek eddig, tehát fej fej mellett haladnak a Tottenhammel, főleg a 2014-es, kiemelkedően jó, de csak ezüstöt érő szezonjuk miatt.
A dobogó legalsó fokán az Arsenal tanyázik 275 ponttal, azaz a folytonos poénkodás – miszerint az Arsenal mindig negyedik – nagyobb időtávot nézve nem áll. Igaz, 2004-es bajnoki címüket követően hat alkalommal végeztek a negyedik pozícióban, ennél hátrébb sosem. A második helyre 279 ponttal a Chelsea futott be, míg a nála is többet költő Manchester City lett az első 283 ponttal – annak ellenére, hogy csak egyszer lettek bajnokok Ferguson visszavonulása óta. A pénz nem boldogít?