Svájc: lábadozik a Swiss International

Felére sikerült csökkentenie második negyedéves veszteségét a Swiss International svájci légitársaságnak az egy évvel korábbi adatokhoz képest – adta hírül a Bloomberg. A javulás elsősorban annak köszönhető, hogy a vállalatnál már a nyár elején elkezdődött egy nagyszabású újjászervezési folyamat, amelynek során a cég eddig 700 alkalmazottjától vált meg és 20 repülőjét helyezte üzemen kívül.

2003. 08. 21. 6:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tervek szerint a jelenleg közel 9000 főt foglalkoztató Swiss International dolgozói egyharmadát küldi majd el, és egynegyedével csökkenti útvonalai számát.

A bevezetendő költségcsökkentő intézkedésektől a társaság 1,6 milliárd frankos megtakarítást remél. Andre Dose, a cég vezérigazgatója június végén kezdte meg a munkahelyek leépítését, valamint – a szakszervezetekkel egyeztetve – a fizetések csökkentését, továbbá a földi szolgáltatások kiszervezését. A vállalat múlt heti közleménye alapján az újjászervezés gyorsabban halad, mint azt várták.

A Swiss International 2002 márciusában a Swissair csoport romjaiból – állami segítséggel – épült újjá. A cég jelenleg tárgyalásokat folytat más légitársasá-

gokkal egy esetleges szorosabb kapcsolat kialakításáról, amely akár fúzióval is végződhet. A British Airwaysszel múlt héten zajlott egyeztetések alapján a svájci légicég fontolóra veszi, hogy belépjen a Oneworld szövetségbe

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.