Anyagi gondokkal küzd a Vinimax

2001. 04. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A mátrai borvidék egyik legjelentősebb felvásárlójaként ismert Vinimax Borász Kereskedőház tartozása hozzávetőleg három-százmillió forintra rúg, ami a környékbeli szőlősgazdák követeléséből, a kereskedelmi bankok hiteleiből, illetve a felszámolási költségekből tevődik ki.Lapunknak az egyik szőlősgazda elmondta: kálváriájuk csaknem két esztendeje kezdődött, amikor is a borgazdaság egy nagy mennyiségű szőlőfelvásárlás után többé nem fizetett. Azóta a Vini-max vezetői ugyan többször is öszszehívták a gazdákat, türelmüket kérve, ám az egyeztetéseket követően csak részben fizetett a cég néhány pénzügyi igény kapcsán. A gazdák egy tízmilliós adósság nyomán fizetésképtelenség címén felszámolást kezdeményeztek a Vinimax Kft. ellen, amely 2000 áprilisában indult meg, s a bíróság a Kvantál Kft.-t jelölte ki az eljárás lebonyolításával.Értesüléseink szerint a cég 300 milliós tartozásából 130 millió a környékbeli szőlősgazdák követelése, míg a fennmaradó összeget a vállalkozást korábban hitelező kereskedelmi bankok hitelei, annak kamatterhei, továbbá a felszámolással kapcsolatos költségek teszik ki.Megtudtuk: a Vinimax fő vagyonelemét, a cég korábbi, Gyöngyös belvárosában található központi épületegyüttesét nem sikerült értékesíteni sem idén februárban, 101 millió forintos áron, sem pedig április elején a hitelezői választmány által kikényszerített 258 millióért. Az ingatlan könyv szerinti értéke egyébként százmillió forint információink szerint. Első körben még az említett áron akadt ugyan érdeklődő, ám a később „felkerekített” összeg irreá-lisnak tűnik a gyöngyösi ingatlanpiacon.A Vinimax Kft. közel ezer hitelezője csak abban az esetben juthat pénzéhez, ha sikerül behajtani a borászati kereskedőház peresített kintlevőségeit, ami értesüléseink szerint csaknem 200 millió forintra rúg.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.