Dél-Korea hazánkra figyel

A két ország közötti távolságot meghazudtolóan nagy szerepet játszik Magyarország gazdasági életében Dél-Korea; a négy tigris egyikeként is emlegetett ázsiai köztársaság 1989 óta kétszázmillió dollárt ruházott be, így hazánk a kilencedik helyen szerepel a távol-keleti ipari hatalom befektetési listáján.

2001. 11. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dél-Korea nagyszabású kiállítást nyit december 8-án a Budapesti Vásárközpontban, ahol nyolcvan koreai vállalat képviselteti magát. Az eseményen részt vesz Kim De Dzsung, a Koreai Köztársaság elnöke is – jelentette be tegnap Dae Won Suh nagykövet. A négynapos kiállításon az autógyártás helyi „nagyágyúi”, a Hyundai, a Daewoo, a Kia, valamint a szórakoztató elektronika világszerte ismert cégei, a Samsung és az LG is kirukkolnak az újdonságokkal. Dae Won Suh nagykövet hangoztatta: Korea hazánkat a térség vezető országának tartja, és a közelgő EU-csatlakozás előtt még számottevő működő tőke érkezik Magyarországra. Kim Sang Chul, a koreai külkereskedelem fejlesztésével foglalkozó kormányügynökség, a Kotra budapesti vezetője elmondta, hogy 1991 és 2000 között a magyar import évi 9,3 százalékkal nőtt, tavaly elérte a 180 millió dolláros értéket. Ennél is gyorsabb volt azonban a hazai kivitel növekedése: exportunk évi 25,8 százalékkal nőtt, s a tíz évvel ezelőtti 38 millióról 2000-re 107 millióra emelkedett.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.