A Mol tartotta a BUX-ot

Nyitást követően emelkedett, majd meredek visszaesést mutatott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. A reggeli növekedést követve a magyar tőzsdemutató elvesztette egyensúlyát, és 9178 pontig zuhant vissza. Korrekciót csupán a zárás előtti másfél óra hozott, de az sem lett túl sikeres, ezt mutatta az is, hogy az index értéke a nap végén 28,34 pontos csökkenést jelzett.

2003. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nemzetközi tőkepiacokon igen kedvező hangulat uralkodott, az optimizmust vélhetően az amerikai nyitáskori emelkedés és egyes európai cégek felminősítése okozta. A Nomura a Nokia részvényeinek ajánlását semlegesről vételre javította, míg a UBS az Aegon papírjaira tett jobb besorolást.
A magyar piac nem tudta követni a nemzetközi eseményeket, elemzők szerint a BUX visszafogottságát az okozta, hogy az előző napon jelentős növekedést ért el a hazai tőzsdemutató, így a hét vége előtt a befektetők már nem vásároltak és nem adtak el. Ezt mutatta az is, hogy a forgalom 7,12 milliárd forintra csökkent.
Néhány részvény a gyengülés ellenére megpróbált renitensként drágulást felmutatni, így a blue chipek sorából a Mol, míg a kiskapitalizációjú papírok közül a Brau Union, az Antenna Hungária és az Egis tudott erősödni. A gyengülők között olyan papírokat találhattunk, mint a Phylaxia, a Danubius, a Matáv, az OTP és a Globus.
Miközben a BUX a nyertes és a veszteséges oldal között ingázott, addig a bankközi devizapiacon a forint stabilan erősödött. Tegnap délután 10,10 százalékon állt a sáv erős oldalán a forint, 3 bázisponttal gyengébben a csütörtök délutáni helyzeténél – írta az MTI-ECO. Az euró jegyzése 253,70/95 forinton állt a nap végén, alig különbözött a csütörtöki árfolyamtól.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.