Körlevelet juttatott el az OMSZ a megyei szervezeteihez, amelyben felhívja a figyelmet arra: komoly nehézségek mutatkoznak a mentőszolgálat gazdálkodásában, s ha a helyzeten nem sikerül változtatni, akkor több száz milliós hiánnyal zárják ezt az évet. A körlevélben szigorú takarékossági intézkedések meghozatalára szólítják fel a megyei szervezeteket. Olyan tételeken kell spórolni, amelyek nem érintik a betegeket – mondta Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője. Későbbre kell halasztani például bizonyos gépkocsijavításokat, vagy átmenetileg le kell mondani az irodaszerek vásárlásáról. Szerinte ezek az intézkedések egyelőre biztosítják a biztonságos mentés és betegszállítás folyamatosságát. Győrfi Pál hozzátette: az egészségügyi minisztériumhoz fordultak azonnali segítségért. Borúsabban látja a helyzetet Szerémy György, a Somogy megyei mentőszervezet főorvosa. Mint mondta: teljesen üres a kasszájuk. Az idén nyolc autót kellene vizsgáztatásra felkészíteniük, javíttatniuk, de nincs miből, s a tartalék autók a jövő héten elfogynak. Ha addig nem érkezik anyagi segítség, veszélybe kerül a betegszállítás. Az életmentést változatlanul fenntartják.
Megszorítások a mentőknél
Azonnali takarékossági intézkedéseket kell hozni az Országos Mentőszolgálatnál (OMSZ), gazdaságilag ugyanis súlyos helyzetbe került a szervezet.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!