Bizakodó a Rába Rt. vezetése

A korábbi várakozásokkal ellentétben nem sikerült kellő növekedést produkálnia a Rába Járműipari Holding Rt.-nek az idei év első kilenc hónapja alatt. A társaság vezetése elkötelezett híve a javulásnak, így a gyorsjelentésből kiderült, hogy a működési költségek lefaragása jó irányba próbálja tolni a vállalat gazdálkodását.

2003. 11. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Külső környezethez való alkalmazkodás jegyében folytatja tovább a Rába Rt. vezetése a vállalat versenyképességének helyreállítását – áll a győri társaság közleményében. A tegnap publikált, 2003. első kilenc havi 4,527 milliárd forint konszolidált adózott veszteségről szóló adatokat a cég vezetése úgy magyarázta, hogy a Rába teljesítményét továbbra is negatívan befolyásolja az elhúzódó járműipari recesszió és a kedvezőtlen makrogazdasági környezet.
A konszolidált árbevétel 24 százalékkal csökkent, 21,766 milliárd forintot tett ki az idén január–szeptemberben. Az export 27 százalékkal csökkent, 13,63 milliárd forintot tett ki. A vállalatcsoport legnagyobb exportpiacán, az Amerikai Egyesült Államokban elért árbevétel 32,3 millió dollár volt, szemben a bázisidőszaki 37,1 millió dollárral. Az európai piacokon az értékesítés 5,5 százalékkal, 23,6 millió euróra nőtt.
Pintér István, a Rába Rt. vezérigazgatója közölte, hogy várakozásaik szerint igen erős negyedik negyedévet jelenthet majd a társaság. Ezt azzal indokolta, hogy az alkatrészüzletág a negyedik negyedévben elkezdi a Terex Bedford számára gyártani a dömperputtonyokat és az alvázakat. Az év utolsó negyedében a járműüzletág is növelheti majd az árbevételt, hiszen onnan a honvédségi terepjárók szállítása kezdődhet meg. A vezérigazgató közölte, hogy a siralmas harmadik negyedévi teljesítmény után a negyedik negyedév az idei év legerősebb negyedéve lehet.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.