Lendületben a francia gazdaság

2004. 04. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gazdasági növekedést és új munkahelyeket ígért kinevezésekor az új francia pénzügyminiszter, a magyar származású Nicolas Sarkozy. Miután a francia ipari termelés februárban hat hónapon belül immár a negyedik alkalommal nőtt, felcsillanhat a remény, hogy a bővülő export- és importberuházások átlendíthetik a gazdaságot az évtizedes növekedési mélyponton. Franciaország növekedési üteme a 2003-as 0,2 százalék után az Európai Bizottság friss becslése szerint 1,7 százalékra gyorsulhat – írja a Bloomberg.
Sarkozy feladata, hogy a kormány reformelképzeléseit összhangba hozza a gyengélkedő francia gazdaság képességeivel. Franciaország egyébként az EU stabilitási paktumát is megszegi a növekvő költségvetési hiány miatt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.