Ha a kormány elfogadja a letett javaslatokat, akkor az általános forgalmi adó módosulása miatt változnak egyes termékek és élelmiszerek árai. Ismeretes, a tervezet megszüntetné a középső, 15 százalékos áfakulcsot, s e körbe tartozó termékek a magasabb, 19-20 százalékos adókulcsba fognak tartozni. Így elsősorban a mindennapi élethez szükséges élelmiszerek, szolgáltatások drágulnak. Emelkedik az élelmiszerek, a víz, a földgáz, a közlekedés, a szolgáltatások és a gyógyászati segédeszközök ára. Olcsóbbá válhatnak a jelenleg 25 százalékos körbe tartozó termékek, mint például a villamos energia, az építőanyagok és a személygépkocsik.
– „Sok hűhó semmiért” – ekképpen aposztrofálta az adójavaslatokat Kassai Róbert. Az Ipartestületek Országos Szövetségének alelnöke lapunknak elmondta: örültek a kormányzati elhatározásnak, ám a munka során rádöbbentek: nincs mozgásterük. A költségvetés ugyanis egyetlen fillért sem nélkülözhet, s nem is nélkülöz. Így csupán átcsoportosítások, és nem a versenyképességet növelő adóreform lesz. Nem hosszú, hanem rövid távú programokra van szükség. A kormánynak és a négy parlamenti pártnak el kell kezdenie a nagy elosztórendszerek átalakítását, enélkül ugyanis nem lehet reformról beszélni. Hozzátette: ki kell alakítani az ország jövőképét, vagyis azt, hogy mit érdemes fejleszteni. Korábban hallani lehetett, hogy hazánk logisztikai, majd pénzügyi központ lesz, ám ezekből semmi nem valósult meg.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke úgy véli, mára a kormány átvette az általuk megfogalmazott kritikát, s úgy tűnik, egyetértés van abban, hogy valamit tenni kell. Parragh ismét nyomatékosította, hogy szükség van államháztartási reformra, amelynek négy területet – az államigazgatást, az oktatást, az egészségügyet és az önkormányzati szférát – kell érintenie, ezért Mosonyi György elnökletével egy bizottság felállítását szorgalmazzák. Ha továbbra is csak beszélünk róla, és senki nem tesz semmit, akkor az egészből nem lesz semmi.
Orbán Viktor: 16 éve azt tesszük, amit vállalunk















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!