Egyiptom: veszélyben a külföldi turisták?

Munkatársunktól
2005. 04. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háromra emelkedett a kairói bazárban elkövetett csütörtöki merénylet áldozatainak száma, miután tegnap hajnalban belehalt sérüléseibe egy amerikai férfi. Washington egyiptomi külképviselete közleményben szólított fel, hogy „bár egyelőre nincsenek olyan független információk, amelyek arra utalnának, hogy a merénylet része lenne egy nagyobb akciónak, minden ide látogató és Egyiptomban lakó (amerikai) állampolgár legyen nagyon óvatos, és kerülje el Kairóban azokat a helyeket, ahol sok turista fordul meg” – számol be az MTI. Az egyiptomi hatóságok az 1997-es, 58 áldozatot követelt luxori merénylet óta kiemelt figyelmet fordítanak a külföldi turisták és az általuk látogatott nevezetességek biztonságára. Kairóban hét éve nem történt külföldieket célba vevő gyilkos merénylet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.