Nem kizárt a további minisztercsere

Nem zárta ki az esetleges további személyi változásokat a kabinetben László Boglár kormányszóvivő. A miniszterelnök várhatóan a hét végi majálison jelenti be, mit is tartalmaz pontosan a 100 lépés politikája. A Miniszterelnöki Hivatal pályázatot hirdetett Európa-napok címmel.

Czirják Imre
2005. 04. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatni fogjuk a közvéleményt, ha újabb minisztercsere történik – mondta el tegnap a kormányszóvivő lapunk azon kérdésére, hogy várható-e újabb változás a kabinetben. László Boglár mindennaposnak nevezte, hogy
a 100 lépés programja kapcsán Gyurcsány Ferenc miniszterelnök személyesen egyeztet a kormánytagokkal, hol többel, hol kevesebbel. Elsősorban a „nagy ellátórendszereket” irányító miniszterekkel és a gazdasági tárcák vezetőivel. Ugyanakkor olyan nagyságrendű találkozóra, mint a múlt hét végi gödi informális kormányülés volt (amelyen csak Somogyi Ferenc külügyminiszter nem vett részt), nem kerül sor – mondta a szóvivő.
Ismert: a hírek szerint Gyurcsány vasárnap, május elsején jelenti be, hogy mi is pontosan a 100 lépés politikája, amiről több mint két hete beszélt először az MSZP államfőjelölő kongresszusán. László Boglár elmondta: a kormányfő május elsején a romajálison és a városligeti majálison vesz majd részt. A Miniszterelnöki Hivatal egyébként pályázatot hirdetett Európa-napok címmel megyeszékhelyek, megyei jogú városok és városi önkormányzatok számára a májusi ünnepségsorozatokhoz kapcsolódó rendezvények szervezésére. A nyertesek listája a www.meh.hu weboldalon tekinthető meg. A május elseje és kilencedike közötti időintervallumban a munka ünnepe, az uniós csatlakozási évforduló, a második világháború európai befejezésének hatvanadik évfordulója, valamint az európai testvérvárosok és -iskolák ünneplésével összefüggő rendezvényekre lehetett pályázatot benyújtani. Gyurcsány Ferenc lengyel, olasz, spanyol és német kollégájával, valamint a francia köztársasági elnökkel együtt kezdeményezte az európai digitális könyvtár létrehozását – mondta el a szóvivő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.