Ózdiak pere a diósgyőriek ellen

Jeney Edit
2005. 04. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A diósgyőri kohászatra korábban sikertelenül pályázó Ózdi Acélművek Kft. bírósági úton kívánja utólagosan érvényesíteni elővásárlási jogát az ukrán tulajdonosokhoz került üzemmel kapcsolatban. Véleményük szerint a feltételt ehhez az biztosítja, hogy még tavaly egy egytized hektáros ingatlant vásároltak a kohászat területén. Kovács János, a DAM Steel Rt. korábbi felszámolója elmondta: valóban elővásárlási jogot biztosít az, hogy az ózdi cég Diósgyőrben osztatlan közös tulajdon társtulajdonosa. Ez esetben arra kell válaszolnia a bíróságnak, hogy az ingatlanra vonatkozó elővásárlási jog érvényesíthető-e a komplett gyár megvásárlása nélkül.
Az ózdiak ajánlatai a felszámoló szerint a DAM Steel Rt. megvételére üzletileg elfogadhatatlanok voltak. Kovács szerint az ózdiaknak a pályázatukban vagy legkésőbb a pályázati eredmény kihirdetése alkalmával kellett volna bejelenteniük, hogy élni kívánnak elővásárlási jogukkal. Tóth Béla, a DAM 2004 Kft. ügyvezetője úgy véli, hogy a német Aicher cégcsoporthoz tartozó Ózdi Acélművek Kft.-nek a perrel az a célja, hogy ellehetetlenítse piaci vetélytársát. Erre enged következtetni az is, hogy keresetükben kérték: addig függesszék fel a diósgyőri kohászat működését, míg döntés nem születik a bírósági perben. A megyei bíróság elutasította a kérést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.