Röviden

A Hússzövetség visszavág A Magyar Húsiparosok Szövetsége (Hússzövetség) jogi lépéseket fontolgat a magyar hústermékek és -készítmények védelme érdekében, mert felháborítónak tartja, hogy egy reklámban állateledelt hasonlítanak össze egy tradicionális magyar húsáruval – mondta Menczel Lászlóné, a Hússzövetség titkára. A húsfeldolgozók több tízmilliárd forintot ruháztak be, hogy a magyar húsipar megfeleljen az EU piaca által támasztott követelményeknek. Ezért is tartja sértőnek a szövetség, hogy a reklám szerint az állateledel jobb minőségű a magyar sonkánál. (MTI) Berlusconi marad Az olasz jobbközép kormányt adó pártok hétfőn megállapodtak abban, hogy a múlt heti szakadás ellenére fenntartják a Silvio Berlusconi miniszterelnök vezette koalíciót – jelentette be Rocco Buttiglione, a centrista Kereszténydemokrata Unió elnöke. A komoly változásokat követelő kereszténydemokraták múlt pénteken vonultak ki a kabinetből. (MTI) Visszahívott termékek Európában Az elmúlt 12 hónapban jelentősen megnőtt Európában a visszahívott, veszélyesnek vagy hibásnak minősített fogyasztási cikkek száma – állapította meg a PricewaterhouseCoopers az Európai Bizottság adatainak elemzését követően. 2004-ben Németországban történt a legtöbb termékvisszahívás (73), hazánk a második helyen áll (46). (H. E.)

MTI - Munkatársunktól
2005. 04. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.