Újabb határidők járnak le ma az agrármegállapodásban foglalt vállalásokkal kapcsolatban. A szerződés szerint máig kellett volna koncepcionális javaslatot kidolgozni az agrár-környezetgazdálkodási jogcímnél a gazdálkodási rendszerek támogatási összegeinek arányosítására és a támogatott kör bővítésére. Szintén máig kellett volna a Nemzeti vidékfejlesztési terv technikai segítségnyújtás jogcímének terhére olyan tájékoztatási programok szervezésére irányuló pályázatot kiírni, amelyen szakmai és érdekképviseletek is indulhatnak. Obreczán Ferenc, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének főtitkára szerint azonban ezek a pontok sem teljesültek.
A főtitkár elfogadhatónak tartotta a szintén mai határidővel lejáró újabb százezer tonnás gabonafelvásárlást. Ezzel kapcsolatban Rieger László, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) intervenciós igazgatója munkatársunknak elmondta, teljesítették az agrármegállapodásban vállalt második százezer tonna gabona felvásárlását is, hiszen már április 15-ével 470 ezer tonna gabonát vettek át a termelőktől. Ugyancsak ma jár le a területalapú támogatások kifizetési határideje, amit szintén nem sikerült a vállalások között teljesítenie az agrártárcának. Értesüléseink szerint itt előállhat a pályázatok elévülése is, főleg olyan esetekben, ahol az MVH hibát jelzett, de mégsem küldte vissza az érintett gazdának javításra a pályázatot, s így annak nem nyílt lehetősége javításra, fellebbezésre.
Úgy tudjuk, véglegessé vált, hogy Szőke Miklós, az MVH elnöke hétfőtől távozik posztjáról, az agrártárcához pedig visszakerül helyettes államtitkárként Máhr András, aki korábban már töltött be ilyen tisztséget a minisztériumban.

A forrófejű Magyar Péter reagált a Tisza-lista kiszivárgására