Még a szerdai kormányülésen elutasította az SZDSZ Gyurcsány Ferenc tervét az ingóságok eladását, lakások bérbeadását és más ügyleteket terhelő négyszázalékos egészségügyi hozzájárulás bevezetéséről – derül ki a liberálisok tegnapi közleményéből, amelyben nehezményezik: a szerdai kormányszóvivői tájékozatón ennek ellenére közzétették az elképzeléseket. – Az SZDSZ nem járul hozzá, hogy a száz lépés programja keretében adóemelés történjen – szögezték le.
– Nincs feszültség a koalícióban, a javaslatok még csak a megtárgyalás stádiumában vannak. A vitát a hét elején tovább folytatjuk – nyilatkozta lapunknak Horn Gábor, a szabad demokraták ügyvivője. Állításának ellentmond, hogy a kormányülés után már Kiss Péter kancelláriaminiszter és Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára is kormányzati szinten eldöntött tényként említette az egészségügyi járulékköteles bevételi kör bővülését. – A kormányzó pártok között nincs feszültség, mert egyelőre megállapodás sem született az ügyben. László Boglár kormányszóvivő szerencsétlenül és idő előtt nyilatkozott az ügyben – reagált lapunk kérdésére Batiz András, a kormány másik szóvivője.
Halász János fideszes képviselő szerint bohózatba illő mindaz, amit a száz lépés programjának kommunikálásával tesz a kormány. – Emlékezzünk csak a borravalóadóra, amit Gyurcsány Ferenc először bejelentett, majd tárgyalt a szakmai szervezetekkel, egy hét múlva finomította, majd lényegében visszavonta a javaslatot – mondta a politikus. Kifejtette továbbá, hogy a kormány intézkedései mögött koncepció és stratégia még nyomokban sem fedezhető fel. – A járulékköteles kör kibővítése meg fog bukni a parlament előtt, ha az életben egyszer az SZDSZ következetes lesz saját álláspontjához – hangsúlyozta továbbá Halász.
– Az elmúlt két-három évben a kisebbik koalíciós párt folyamatosan megpróbálta ráerőltetni akaratát a kormányra, az utóbbi időben az MSZP igyekszik visszavágni – fejtette ki az MDF-es Pettkó András. Szerinte szó sincs kommunikációs zavarról. Az „idő előtti kormánybejelentés” csak provokáció, ha nagy az ellenállás, Gyurcsány Ferenc kompromisszumkésznek mutatkozva finomít a javaslaton – mondta Pettkó. Úgy véli továbbá, hogy László Boglárnak valaki megmondja, hogy mit kell nyilatkoznia, az MSZP egész egyszerűen csak teszteli a közvéleményt.

Drámai felvételen, amint hátulról letarolnak egy motorost