Késsel fenyegetőzött a sértett roma fiú?

Felindulásból, illetve ijedségből lépte túl a jogos védelmi helyzetet a vasárnap előzetes letartóztatásba helyezett G. Mihály, amikor május 8-án karddal megszúrta a tizenöt éves Patai Józsefet – mondta lapunknak ügyvédje. Ilosvay Katalin hozzátette: késsel fenyegette védencét a későbbi sértett. Ha ezt a bíróság is hasonlóan értékeli, akkor a büntetés korlátlanul enyhíthető.

Munkatársunktól
2005. 05. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vallomásában ugyanis G. Mihály azt állította, hogy a 21-es buszon, azután, hogy részükről elhangzott az ominózus „Mit nézel?” kérdés, Patai József felállt az ülésről, elővett a zsebéből egy pillangókést, és közölte: „Ha még egyet kérdezel, elvágom a torkodat!”
*
Ezután szúrt G. Mihály. Ilosvay Katalin szerint kizárható a rasszista indíték védence részéről, de nemcsak azért, mert ő is roma származású, hanem mert egyik oldalról sem merült föl adat ezzel összefüggésben. A Patai család jogi képviselője, Kamarás Péter elmondta: meglepetéssel fogadták G. Mihály védekezését, mivel a kívülálló tanúk sem láttak Patai József kezében kést. Ha mégis lett volna ilyen, akkor azt az eszközt le kellett volna foglalnia a rendőrségnek.
A társaság további öt tagját is kihallgatták a nyomozók, de ők vélhetőleg csak tanúként szerepelnek majd az eljárásban. A büntetőeljárás feladata lesz kideríteni, hogy a Mortimer becenevű fiú védekezése megállja-e majd a helyét, annyi azonban bizonyos: ha igaz, amit G. Mihály mondott, akkor Patai Józsefnek nem ez volt az első késes fenyegetése. Ezt támasztja alá a fővárosi VIII. kerületi ügyészség vádirata, amelyben a fiatalkorút súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás miatt vonja felelősségre. A dokumentum szerint a vádlott két éve, június 26-án, este hat körül a II. kerületi Mechwart ligetben odament a szintén fiatalkorú K. Kirillhez, s közölte, hogy egy korábbi konfliktus miatt a Patai család meg akarja őt ölni. Ezután azt mondta neki: most elveszi tőle a nála lévő biciklit, de odaad neki egy táskát, s az abban lévő pénztárcákat és egy walkmant el kell majd adnia. A befolyt huszonkétezer forintot pedig vissza kell adnia.
Patai József a kezében tartott egy kést, és még annyit mondott: „ha ő rossz lenne, akkor most belevágná a kést, és elvenné a kerékpárt tőle”. Ha K. Kirill a táska eladása után átadja részére az említett pénzösszeget, visszakapja biciklijét. A fiatalember a kést látva megijedt, és elkísérte Patait a lakásához. Ott a vádlott kihozta a korábban említett táskát, odaadta K. Kirillnek, aki átadta a vádlottnak a biciklijét, majd a történtek miatt feljelentést tett a rendőrségen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.