Genfben, a Nemzetek Palotájában elkezdődött az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közgyűlésének ötvennyolcadik ülése, amelyen a résztvevők arról is tárgyalnak, elnyerheti-e Tajvan a megfigyelői státust a szervezetben. A szigetország – ahová Csang-kaj Sek kormánya 1948-ban tette át a székhelyét, és amelyet a kontinentális Kína saját renegát tartományának tekint – nyolc éve próbál felvételt nyerni a világszervezetbe. Tavaly Japán és az Egyesült Államok is szavazatával támogatta Tajvan törekvését, és nemrégiben Peking is pozitív gesztusokat tett a felvételi szándék kapcsán.
A minap a tajpeji külügyminisztérium sajtóközleményben tudatta: Tajvan azt várja, hogy Kína az Egészségügyi Világszervezet közgyűlésén bebizonyítsa: „tettei is összhangban vannak a szavaival” és Peking nem mozgósítja szövetségeseit annak érdekében, hogy ismét megvétózzák a szigetország felvételi kérelmét.
Tajpej szerint amennyiben „a Kínai Népköztársaság jó szándéka őszinte, akkor nyitottnak kell lennie arra, hogy Tajvan az Egészségügyi Világszervezet teljes jogú résztvevőjévé válhassék” és Peking nem akadályozza meg ezúttal is a szigetország tagságát.
Megható pillanatokat élt át Kapu Tibor Houstonban
