Megugrott az FHB nyeresége

Munkatársunktól
2005. 05. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legnyereségesebb negyedévét zárta március végén az FHB Földhitel- és Jelzálogbank Rt. A pénzintézet a Nemzetközi Pénzügyi Jelentési Szabványok (IFRS) szerinti adózás előtti eredménye 2983 millió forint volt, ami 1208 millió forinttal (68,0 százalékkal) haladja meg a 2004 első negyedévit.
A piaci várakozásokat is meghaladó eredménynövekedés meglepő, hiszen az elemzők 1900– 2088 millió forintos IFRS szerinti nettó eredménnyel számoltak, amely maximum 40 százalékos növekedést jelentett volna. A szakértők az idei évre 1300 forintos részvényenkénti nyereségre (P/E) számítanak.
Tegnap a tőzsdezárást követve közölte az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt., hogy az igazgatósági ülésén döntés született arról, hogy az ÁPV Rt. nyilvános, egyfordulós pályázatot ír ki a 2005. évi üzleti tervében szereplő FHB-tranzakció vezető szervezőjének kiválasztására. A tanácsadó feladata az 50 százalék + 1 szavazat tulajdoni részarányt megtestesítő részvénycsomag értékesítésével kapcsolatos feladatok ellátása. A minél magasabb bevétel elérése mellett olyan tranzakciós struktúra kialakítása a cél, amely az FHB piaci pozícióját nem veszélyezteti, alkalmas a jelzálogbank üzleti modelljének és stratégiájának továbbvitelére, valamint megőrzi a tulajdonosi szerkezet stabilitását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.