Németország kereszténydemokrata testvérpártjai Angela Merkelt választották kancellárjelöltjüknek az őszre tervezett parlamenti választáson. A CDU és a bajor CSU elnöksége egyhangúlag foglalt állást a hosszú időn keresztül elodázott kérdésben. A 2002-ben hasonló feladatkörrel megbízott, majd Gerhard Schröderrel szemben alulmaradt Edmund Stoiber bajor miniszterelnök maga javasolta Merkelt a kormányfői tisztségre. A nagy érdeklődéssel várt ülés tagjai történelmi napról beszéltek, hivatkozva arra a korlátlan bizalomra, amely megnyilvánul az első német női kancellárjelölttel szemben.
A Konrad Adenauer-házban – a szövetségi CDU központjában – percekig tartó tapsvihar fogadta a kancellárjelöltet és a kíséretében érkező Stoibert, aki a CSU teljes támogatásáról biztosította Merkelt, és az előre hozott választásokat az ország számára legelőnyösebb megoldásnak nevezte.
Az ellenzék felelősségteljes esélyt kap, hogy világos alternatívával bizonyítsa az SPD–Zöldek-szövetség alkalmatlanságát. Angela Merkel ígéretet tett arra, hogy a korteshadjáratot ellenségeskedés nélkül fogja megvívni, mert az csak fokozná az emberek félelmét.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
