Simicska Lajos pert nyert az RTL ellen

Swendt Pál
2005. 05. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Helyreigazításra kötelezte az RTL Klubot a Fővárosi Bíróság tegnap abban a sajtóperben, amelyet Simicska Lajos, az APEH egykori elnöke indított a kereskedelmi csatorna április 11-i híradójának személyét is érintő öszszeállítása miatt.
Simicska azért nyújtott be keresetet, mert az említett napon a televízió úgy számolt be a jogerősen elítélt Varga Tamás egykori Fidesz gazdasági tanácsadó elfogásáról, hogy a kísérőszövegben említést tett egykori üzlettársi kapcsolatukról, és vágóképként korábbi, a volt APEH-elnököt ábrázoló felvételeket használt fel. A felperes álláspontja szerint, amikor Varga a terhére rótt bűncselekményeket elkövette, már évek óta semmilyen kapcsolatban nem álltak egymással, a televízió pedig a felvételek bemutatásával azt a látszatot keltette, mintha az elítélt ügyleteihez neki is köze lett volna. Az elsőfokú, nem jogerős ítélet szerint, a csatorna azonos műsoridőben köteles közölni, hogy a Varga Tamás elfogásáról készült összeállításában annak közlésével, hogy Simicska Lajos az elítélt üzlettársa volt, olyan hamis látszatott keltett, mintha a felperesnek köze lett volna az elítélt által elkövetett bűncselekményekhez. Ismeretes: a televíziót az elhangzottak miatt elmarasztalta az ORTT panaszbizottsága is.
Feldmájer Lea, az RTL jogi képviselője lapunkat nem kívánta tájékoztatni arról, hogy fellebbeznek-e a határozat ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.