A brit központi bank, a Bank of England a tegnapi kamatdöntésével változatlanul, 4,75 százalékon hagyta az irányadó kamatát, a kéthetes repót.
A döntés megfelelt az elemzők mostani várakozásának. Kora tavasszal még azzal fokozták a várakozást, hogy az idén mindenképpen lesz emelés, legkorábban a második negyedévben, most viszont, a gazdaság helyzetét látva, néhányan már négyszázalékos vagy annál is alacsonyabb szintet képzelnek az év végére, annak ellenére, hogy az infláció a kamatemelés híveinek ad érveket a központi bank pénzügy-politikai tanácsában.
A múlt héten az Európai Központi Bank is változatlanul, két százalékon hagyta az irányadó, kéthetes refinanszírozási kamatminimumát. A világ mértékadó központi bankjai közül szokás szerint elsőnek a Bank of England türelme fogyott el a 2003-ig tartott kamatcsökkentési szakasz után: a gazdaság túlhevülésétől tartva 2003. november óta ötször emelte irányadó kamatát.
Rapid délelőtti friss - Vissza a Földre + videó
